Ilgaz Dağı'ndaki kayak merkezlerinde hafta sonu yoğunluğu

KASTAMONU (AA) – Türkiye'nin kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı'ndaki kayak merkezlerinde hafta sonu yoğunluğu yaşandı.

Kastamonu ile Çankırı sınırlarındaki Ilgaz Dağı, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülkenin pek çok kentinden kayakseverleri ağırlıyor.

Hafta sonu tatilini Ilgaz 2-Yurduntepe Kayak Merkezi ile Ilgaz Dağı Kayak Merkezi'nde geçirmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçiler, dağın doğal güzellikleri arasında kayak ve snowboard yapıp keyifli vakit geçiriyor.

Eşsiz manzarasıyla özellikle kış aylarında kartpostallık görüntülerin oluştuğu Ilgaz, doğaseverlerin uğrak yerleri arasında ön sıralarda yer alıyor.

Ziyaretçilerden Yusuf Yeşiltaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ilgaz 2-Yurduntepe Kayak Merkezi'ndeki pisti çok beğendiğini belirtti, Ilgaz'ı herkesin görmesi tavsiyesinde bulundu.

Ilgaz'a ilk kez geldiğini söyleyen Mehmet Soylu da pisti çok beğendiğini dile getirdi.

Telesiyej görevlisi Alaattin Tuzsuz, kayak sezonunun 15 gün daha devam edeceğini tahmin ettiklerini belirterek, "Kayak sezonumuz çok güzel geçiyor. Müşterilerimiz çok memnun." diye konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgiye göre, kayak merkezlerindeki kar kalınlığı Kartalkaya’da 198, Hakkari’de 140, Uludağ’da 130, Palandöken’de 122, Ergan’da 96, Sarıkamış’ta 95, Erciyes’te 88, Kartepe’de 83, Konaklı’da 81, Ilgaz’da 80, Nemrut’ta 74, Yedikuyularda 69, Yıldız Dağı’nda 50, Davraz’da 38, Çambaşı’nda 32, Yıldıztepe’de 22, Haserek ve Murat Dağı’nda 19, Zigana’da 15, Ovacık’ta 10, Hazarbaba ve Yalnızçam’da 9, Denizli’de 7, Mersivan ve Ladik’te 6 santimetre ölçüldü.

ANKARA (AA) – Türkiye Kayak Federasyonundan yapılan açıklamada, “Rusya’nın Çaykovski şehrinde, 39 sporcunun katılımıyla organize edilen yarışlarda milli sporcumuz Muhammed Ali Bedir başarılı atlayışlarının ardından kazandığı 5 puan sonrasında bir yıl boyunca dünya kupalarına katılma hakkı elde etti.” denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen federasyon başkanı Ali Oto, “Sporcumuzun başarısı bizi mutlu etti. Kayakla atlama bizim için önemli bir branş. Antrenörlerimiz Frank Nejc ve Samet Karta ile sporcumuzu yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.