İmha edilmesi gereken sigaraları sattığı belirlenen firmaya operasyon – ANKARA

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
– Ele geçirilen sigara paketleri İmha edilmesi gereken sigaraları sattığı belirlenen firmaya operasyon
– Ankara Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasadan toplatılan ve imha edilmesi gereken sigaraları el altından bayilere satan dağıtım firmasına operasyon düzenledi
– Operasyonda 57 bin paket sigara ele geçirildi, firma mümessili gözaltına alındı
ANKARA (AA) – Ankara'da piyasadan toplatılan ve imha edilmesi gerek sigaraları el altından bayilere satan dağıtım firmasına operasyon düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmalar neticesinde sigaralarda yeni paketlere geçilmesi nedeniyle piyasadan toplatılan eski paketlerin imha edilmediğini belirledi.

Başlatılan soruşturmada, bir sigara dağıtım firmasının eski sigara paketlerini Yenimahalle'deki bir iş merkezinde depoladığını belirleyen ekipler söz konusu iş yerine baskın düzenledi

Operasyonda 57 bin paket sigara ele geçirilirken, firma mümessili Y.A. gözaltına alındı.

Firma hakkında mali denetim ekipleri tarafından ele geçirilen her bir paket sigara için 12 bin lira ceza kesileceği öğrenildi.

Eski sigara paketlerinin “tat farkı” olduğu gerekçesiyle kullanıcılar tarafından tercih edildiği, yeni sigaraların satış fiyatından ortalama yüzde 50 fazlasına satıldığı belirtildi.