Sal. Oca 21st, 2020

Irak'ın kuzeyinde şehit olan güvenlik korucusu İlyas Bağater'in ailesinden teröre tepki

ŞIRNAK (AA) – Irak'ın kuzeyinde yer alan Haftanin bölgesinde icra edilen operasyonlarda, teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan güvenlik korucusu İlyas Bağater'in yakınları teröre tepkisini dile getirdi.

Naaşı memleketi Şırnak'ın İdil ilçesinin Tepeköy köyünde toprağa verilen Bağater (31) için yakınlarına taziye ziyareti sürüyor.

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, beraberinde İdil Kaymakamı Zafer Sağ, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ile Bağater ailesini Tepeköy Camisi'nde ziyaret etti, başsağlığı diledi.

Şehidin ağabeyi Ömer Faruk Bağater, yaptığı açıklamada, kardeşini kaybetmekten duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Vatan sağ olsun. Terör örgütüne fırsat vermeyelim." dedi.

Şehidin yakını Yusuf Gök de "Bu, iman, bayrak, vatan mücadelesidir. Davamız devam edecek." ifadelerini kullandı.

Bu bayrağın altında doğduklarını yine bu bayrağın altında öleceklerini dile getiren Gök, "Türk olduğumuz kadar Kürt, Kürt olduğumuz kadar da Türk'üz." diye konuştu.

Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde dün PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Bayram Günay ve güvenlik korucusu İlyas Bağater şehit olmuştu.

Son Dakika Irak Haberleri


The Air Force aircraft carrying our Turkish citizens and Somalian brothers wounded in the terror attack in Somali has landed in Etimesgut/Ankara.

Somali’deki bombalı terör saldırısında yaralanan Türk vatandaşlarımızı ve Somalili kardeşlerimizi tedavi için ülkemize getiren Hava Kuvvetlerimize ait uçak Etimesgut/Ankara’ya indi.

NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 Komutanı İtalyan Tuğa. Paolo Fantoni, Akdeniz Kalkanı Harekâtı sancak gemisi TCG SALİHREİS'i ziyaret etti. Ziyaret kapsamında, TCG SALİHREİS ile SNMG-2 unsurları TCG ORUÇREİS ve ITS CARABINIERE arasında Doğu Akdeniz'de geçiş eğitimleri icra edildi.