İsrail güçleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladı

KUDÜS (AA) – İsrail polisi, işgal altındaki Batı Şeria'da bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla bir Filistinliyi gerçek mermiyle yaraladı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Batı Şeria ile işgal altındaki Doğu Kudüs arasında yer alan Kalendiya askeri kontrol noktasında, kimliği açıklanmayan bir Filistinli İsrail polisi tarafından gerçek mermiyle vuruldu.

İsrail polisleri uzun süre yaralı Filistinlinin yanına kimseyi yaklaştırmazken, kontrol noktası geçici süreliğine çift yönlü trafiğe kapatıldı.

Filistin basını, vurulan Filistinlinin daha sonra İsrail güçlerince gözaltına alındığını, sağlık durumuna ilişkin bilgi bulunmadığını aktardı.

Öte yandan İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada, bıçaklı saldırı girişiminde bulunan bir Filistinlinin Kalendiya'daki kontrol noktasında vurulduğu belirtilirken daha fazla ayrıntı verilmedi.

Benzer Haber:  İsrail, Filistinlilerden kestiği paraları yine onlara kredi olarak vermeyi planlıyor

İsrail güçleri, "bıçaklı saldırı girişimi" veya "araçla ezme girişimi" iddiasıyla Filistinlilere yönelik ihlallerini sürdürürken, insan hakları örgütleri İsrail'i Filistinlilere karşı yargısız infaz yapmakla suçluyor.

ABD, Kovid-19'un Latin Amerika'daki merkez üssü olan Brezilya'dan ülkeye girişlerin durdurulduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Umman Sultanı Heysem bin Tarık görüşmesinde ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Umman Sultanı Heysem bin Tarık ile telefonda görüştü.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Karşılıklı bayram tebriğinde bulunulan Erdoğan-Alvi görüşmesinde, Kovid-19 ile mücadelede iş birliği ve bölgesel meseleler ele alındı.

Etiketler: