Per. Haz 20th, 2019

İstanbul Havalimanı varışlı ilk uçak piste teker koydu

– Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı’ndan ilk seferini Ankara’ya gerçekleştiren uçağı, döndüğü yeni havalimanında su takıyla karşılandı

İSTANBUL (AA) – Türk Hava Yolları'nın (THY) ilk uçuşunu Ankara'ya gerçekleştiren uçağı, Ankara'dan 'na geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bazı devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla 29 Ekim'de açılan İstanbul Havalimanı'ndan kalkan ilk tarifeli uçak, Esenboğa Havalimanı'na vardı.

Sefer hazırlıkları tamamlanan uçak, daha sonra "TK 2125" koduyla 14.10'da yeniden havalanarak saat 15.16'da İstanbul Havalimanı'na teker koydu. İstanbul Havalimanı varışlı ilk seferi yapan uçak, su takıyla karşılandı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak ile İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu ile şarkıcı Mustafa Keser, davetli basın mensupları ile bazı yolcular da uçakta yer aldı.

  • İstanbul Havalimanı'ndan ilk tarifeli sefer yapıldı

  • – İlk tarifeli seferi gerçekleştirecek olan Türk Hava Yolları’nın “TK 2124” kodlu uçağı, Ankara’ya hareket etti

  • İstanbul Havalimanı’ndan Azerbaycan’a ilk uçuşunu yapan uçak Bakü’ye ulaştı
  • BAKÜ (AA) – İstanbul Havalimanı’ndan Azerbaycan’a ilk uçuşunu gerçekleştiren uçak başkent Bakü’ye ulaştı.
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bazı devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla 29 Ekim’de açılan İstanbul Havalimanı’ndan ikinci yurt dışı seyahatini yapan ve TSİ 09.30’da havalanan Türk Hava Yollarına (THY) ait Boeing -737 tipi uçak, TSİ 12.00’de Bakü’ye indi.
    Yolcular, Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’nda THY