Çar. Tem 24th, 2019

İstanbul Müzik Festivali 18 binden fazla müzikseveri ağırladı

İSTANBUL (AA) – İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali 8 Temmuz'da sona erdi.

Tekfen Filarmoni Orkestrası ve piyanist Seong-Jin Cho ile 11 Haziran'da başlayan festivalin son konserinde Cameristi Della Scala & Daniel Lozakovich müzikseverlerle buluştu.

"Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı" temasıyla gerçekleştirilen festivalin konserleri 18 bini aşkın izleyici takip etti.

Festivalde yerli ve yabancı 600 sanatçı İstanbul'un 15 farklı mekanında ağırlanırken, 22 konserde toplam 150 eser seslendirildi.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Genel Müzik Direktörü ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi, Orkestra Şefi Devlet Sanatçısı Prof. Rengim Gökmen'e "Onur Ödülü" takdim edildiği festivalde, "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" de Yuri Bashmet'e sunuldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da desteklediği festivalde Lüksemburg Filarmoni Orkestrası, Berlin Radyo Korosu, Şanghay Filarmoni Orkestrası, Yuja Wang ve Fazıl Say gibi birçok sanatçı ve topluluk sahne aldı.

 • “47. İstanbul Müzik Festivali” başladı
 • İSTANBUL (AA) – İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, "Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı" temasıyla gerçekleştirilen "47. İstanbul Müzik Festivali" başladı.
  Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki açılış konseri öncesinde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, yıldız solistlerin, genç yeteneklerin ve büyük orkestraların festivalde İstanbul izleyicisiyle buluşacağını söyledi.
  Şehrin tarihi mekanlarında düzenlenen

 • Rus müzisyenler, festivalde konser verdi
 • İSTANBUL (AA) – Rus müzisyenler Boris Berezovsky ile Alexander Kniazev , İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "47. İstanbul Müzik Festivali"nde bir araya geldi.
  İki sanatçı, "Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı" temasıyla gerçekleştirilen festivalin "Yıldızlarla Oda Müziği" serisi kapsamında İş Sanat Konser Salonu'nda müzikseverlerle buluştu.
  Piyanoda Çaykovski Yarışmasını 1990'da kazanarak dikkatleri üzerine çeken Berezovsky'nin,