İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, radyocularla buluştu

İSTANBUL (AA) – İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Dünya Radyo Günü" dolayısıyla kentte yayın yapan radyocularla bir araya geldi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre Yerlikaya, İstanbul'dan yayın yapan tüm radyoların temsilcilerinin davet edildiği bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

Radyo programlarıyla her gün Türkiye'nin ve dünyanın dört bir köşesine ulaşan seslerin bir araya geldiği programda konuşan Vali Yerlikaya, radyocuların Dünya Radyo Günü'nü kutladı.

Dilden gönüle giden yolda radyonun önemine işaret eden Yerlikaya, radyonun daima dost olduğunu ifade etti.

Seslerini duydukları radyocuları dünya gözüyle görmek için bu buluşmayı gerçekleştirdiklerini aktaran Yerlikaya, radyoculara, "Sizleri can kulağı ile dinliyoruz. Radyonun önemli bir iletişim aracı olduğunun bilincindeyiz. Güzel günlerin yayınlarını yapmak sizlere, dinlemek de bizlere nasip olsun." diye seslendi.

Radyonun sadece eğlence aracı değil önemli bir bilgi kaynağı da olduğuna dikkati çeken Yerlikaya, özellikle toplumsal olaylar ve afet durumlarında radyo ve radyocuların sorumluluğunu yerine getirmede örnek tavır sergilediklerini belirtti.

Vali Yerlikaya, radyonun hızlı ve etkili bir kitle iletişim aracı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Olası bir deprem halinde faaliyet göstermek üzere 26 çalışma grubumuz var. Bu gruplara bir de iletişim çalışma grubunu ekledik. Çünkü bir afet durumunda olması gereken en önemli hizmetlerden birinin doğru iletişim olduğunu düşünüyoruz. Böyle bir durumda insanlarımıza neyle karşı karşıya olduğumuzu doğru, hızlı ve anlaşılır bir şekilde anlatmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz."

Etkinliğe katılan radyo programcılarından Mehmet Akbay, Cem Arslan, Polat Labar, Ceyhun Yılmaz, Murat Kazanasmaz, Hilal Özgani, Ayhan Güngör, URYAD Başkanı Olcay Akay, Serdar Gökalp, Adem Metan, Ali Fuat Gülmez, Emrullah Gül ve Ali Şentürk, Dünya Radyo Günü'ne ilişkin düşüncelerini paylaşarak, organizasyona ev sahipliği yapan Vali Yerlikaya'ya teşekkür ettiler.

Duayen radyocular, sahnede programla ilgili düşüncelerini aktarırken, bugüne kadar yapılmış en kapsamlı radyocu buluşması olduğunu ve birçok radyocunun birbirini tanıma fırsatı bulduğunu dile getirdi.

Program, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.