İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, radyocularla buluştu

İSTANBUL (AA) – İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Dünya Radyo Günü" dolayısıyla kentte yayın yapan radyocularla bir araya geldi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre Yerlikaya, İstanbul'dan yayın yapan tüm radyoların temsilcilerinin davet edildiği bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

Radyo programlarıyla her gün Türkiye'nin ve dünyanın dört bir köşesine ulaşan seslerin bir araya geldiği programda konuşan Vali Yerlikaya, radyocuların Dünya Radyo Günü'nü kutladı.

Dilden gönüle giden yolda radyonun önemine işaret eden Yerlikaya, radyonun daima dost olduğunu ifade etti.

Seslerini duydukları radyocuları dünya gözüyle görmek için bu buluşmayı gerçekleştirdiklerini aktaran Yerlikaya, radyoculara, "Sizleri can kulağı ile dinliyoruz. Radyonun önemli bir iletişim aracı olduğunun bilincindeyiz. Güzel günlerin yayınlarını yapmak sizlere, dinlemek de bizlere nasip olsun." diye seslendi.

Radyonun sadece eğlence aracı değil önemli bir bilgi kaynağı da olduğuna dikkati çeken Yerlikaya, özellikle toplumsal olaylar ve afet durumlarında radyo ve radyocuların sorumluluğunu yerine getirmede örnek tavır sergilediklerini belirtti.

Vali Yerlikaya, radyonun hızlı ve etkili bir kitle iletişim aracı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Olası bir deprem halinde faaliyet göstermek üzere 26 çalışma grubumuz var. Bu gruplara bir de iletişim çalışma grubunu ekledik. Çünkü bir afet durumunda olması gereken en önemli hizmetlerden birinin doğru iletişim olduğunu düşünüyoruz. Böyle bir durumda insanlarımıza neyle karşı karşıya olduğumuzu doğru, hızlı ve anlaşılır bir şekilde anlatmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz."

Etkinliğe katılan radyo programcılarından Mehmet Akbay, Cem Arslan, Polat Labar, Ceyhun Yılmaz, Murat Kazanasmaz, Hilal Özgani, Ayhan Güngör, URYAD Başkanı Olcay Akay, Serdar Gökalp, Adem Metan, Ali Fuat Gülmez, Emrullah Gül ve Ali Şentürk, Dünya Radyo Günü'ne ilişkin düşüncelerini paylaşarak, organizasyona ev sahipliği yapan Vali Yerlikaya'ya teşekkür ettiler.

Duayen radyocular, sahnede programla ilgili düşüncelerini aktarırken, bugüne kadar yapılmış en kapsamlı radyocu buluşması olduğunu ve birçok radyocunun birbirini tanıma fırsatı bulduğunu dile getirdi.

Program, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Kovid-19 salgınına karşı İstanbul’da gerçekleştirilen aşı rakamlarını paylaştı.

İstanbul’da aşı seferberliğinin devam ettiğini vurgulayan Yerlikaya, “26 Haziran itibarıyla 1. doz: 6 milyon 179 bin 072, 2. doz: 2 milyon 422 bin 469 toplamda 8 milyon 601 bin 541 doz aşı yapıldı. 18 yaş üstü hedef nüfusumuz 11 milyon 651 bin 325. Yüzde 53’e ulaştık.” bilgisini verdi.

Yerlikaya, “Bu yüzdeyi hızla yukarı çıkarmamız için haydi aşıya.” çağrısında bulundu.

İSTANBUL (AA) -İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentteki aşılanma oranlarıyla ilgili açıklama yaptı.

İstanbul’da toplam 2 milyon 814 bin 919 olmak üzere birinci doz 1 milyon 661 bin 10, ikinci doz 1 milyon 153 bin 909 aşı yapıldığını belirten Yerlikaya, şu bilgileri verdi:

“65 yaş ve üstü büyüklerimizin aşı olma oranı yüzde 81,2’ye ulaştı. 15 gün gibi kısa bir sürede ise 60-64 yaş grubundaki vatandaşlarımızın yüzde 46,4’ü aşılandı.”

Kovid-19’la mücadelede en büyük gücün aşı olduğunun altını çizen Yerlikaya, “60-64 yaş arasındaki hemşehrilerimizin aşı olmaları için randevu almalarını bekliyoruz.” çağrısını yaptı.