İstanbul yeni yıla “ışıl ışıl” girdi

İSTANBUL (AA) – İstanbullular ve turistler, yeni yılı havai fişek ve ışık gösterileriyle karşıladı.

Yeni yıl dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ortaköy Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliğe katılmak isteyen vatandaş ve turistler, akşam saatlerinden itibaren alana geldi.

Polis ekipleri, meydanın iki girişinde de yoğun güvenlik önlemi aldı. Vatandaşlar, ekipler tarafından arandıktan sonra alana alındı.

Meydanda kurulan platformdan çalınan şarkılara eşlik eden vatandaşlar, gönüllerince eğlendi.

Etkinliğe katılanlar, deniz yüzeyine kurulan platformdan yapılan havai fişek ve ışık gösterisi ile Büyük Mecidiye Camisi ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü manzarasıyla yeni yıla "merhaba" dedi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

NEVŞEHİR (AA) – Nevşehir Kalesi'nde, belediye tarafından yapılan ışıklandırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından havai fişek gösterisi düzenlendi.

Nevşehir Kalesi etrafındaki tarihi yamaç yerleşiminin turizme kazandırılması amacıyla belediye tarafından yürütülen çalışmalar sürüyor.

Aydınlatma çalışmalarının tamamlanmasının ardından Nevşehir Kalesi'nden atılan havai fişekler ortaya renkli görüntüler çıkardı.

Kent sakinleri, yaklaşık 15 dakika süren gösteriyi evlerinin balkon ve pencerelerinden izledi, cep telefonlarıyla kaydetti.

Belediye Başkanı Rasim Arı, yaptığı yazılı açıklamada, kale ve çevresindeki yamaç yerleşiminin, Kapadokya bölgesinin önemli turizm merkezlerinden olacağına inandığını belirterek, kentin gelişmesi için ara vermeden çalışmaya devam ettiklerini bildirdi.

Alandaki çevre düzenlemesi ve güzergah ışıklandırma çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan Arı, şunları kaydetti:

"Koronavirüs sürecini bahane etmeyerek şehrimizin dört bir tarafını şantiyeye çevirdik. Bir yandan altyapı ve asfalt çalışmalarımız sürerken bir yandan da şehrimize yeni sosyal alanlar katma çabası içindeyiz. Bu şehri hak ettiği yere getireceğiz. Hem Türkiye'de hem de dünyada bu şehirden söz ettireceğiz. Eğer bu virüs belası olmasaydı kale bölgemizi 20 Nisan'da turizme açacaktık ama maalesef bu üzücü olaylar yaşandı."

MERSİN (AA) – Mersin'de bir grup vatandaş, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarına havai fişek gösterisiyle destek verdi.

Sosyal medya üzerinden haberleşen vatandaşlar, saat 21.00'de evlerinin balkonları ve camlarına çıkıp alkışlarla sağlık çalışanlarına moral verdi.

Bazı vatandaşlar da havai fişek atarak sağlık çalışanlarına desteğini gösterdi.