İstanbul'da cumartesi günleri uygulanan eczane nöbet sistemi sona erdi

İSTANBUL (AA) – İstanbul Eczacı Odası, kentte 5 Aralık 2020’den bu yana cumartesi günleri uygulanan eczane nöbet sisteminin sona erdiğini bildirdi.

İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan açıklamada, “İstanbul’da 5 Aralık 2020 tarihinden bu yana her cumartesi günü uygulanan eczane nöbet sistemi sona ermiştir. Pazar ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczanelerimiz, bunların dışında kalan günlerde tüm eczanelerimiz 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet verecektir.” denildi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

SİVAS (AA) – Sivas'ın Ulaş ilçesinde bir cami imam hatibi, 20 kişinin eczaneye olan borçlarını ödedi.

Ulaş Merkez Cami imam hatibi Bilal Başer, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem'' sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'ndan etkilenerek ihtiyaç sahibi 20 ailenin eczaneye olan borcunu üstlendi.

Başer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yardımlaşma ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyulan zamandan geçildiğini belirterek şöyle konuştu:

"Peygamber Efendimiz 'sadaka çok belayı defeder’ buyurmuştur. Devletim yıllardır bana maaşımı düzenli ödüyor, ben de Türk milletinin bir bireyi olarak ilçede faaliyet gösteren eczaneye gittim, 'borçlu var mı?' diye sordum. 20 ailenin borcunun olduğunu öğrendim, ailelerin rahatsız edilmemesi için 500 liralık borçlarını ödedim."

İSTANBUL (AA) – İstanbul'da sokağa çıkma yasağı kararı kapsamında iş yerlerini denetleyen zabıta ekipleri, hastane, eczane gibi acil ihtiyaçları bulunan 65 yaş üstü vatandaşlara da yardımcı oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yasak kapsamında 287 iş yerini denetleyen zabıta ekipleri, açık olan 23 iş yerinin yasağa uygun olarak kapatılması sağladı.

Kentteki ana arter, meydan ve sahiller zabıta ekiplerince kontrol edilerek, sokağa çıkması yasak olan 175 kişi uyarılıp evlerine gönderildi.

Görev yerlerine ulaşmaya çalışan sağlık çalışanları başta olmak üzere toplam 151 kamu görevlisine yardımcı olan ekipler, hastane, eczane gibi acil ihtiyaçları bulunan 65 yaş üstü 42 vatandaşa yardım etti.

Ekipler, ekmeklerin ambalajlı satılması ve fahiş fiyat kontrolleri kapsamında 63 fırını da denetledi.

Edirnekapı Şehitliği, Taksim Meydanı ve diğer birçok noktadaki sahipsiz hayvanlara su, mama ve yem bırakan ekipler, akaryakıt istasyonlarının da kapalı olup olmadığı kontrol etti.

İstisnai olarak çalışmasına izin verilen 7 akaryakıt istasyonu ve 2 eczaneyi denetleyen ekipler, arızalanan 2 ambulans ve 1 sivil araca da çekici hizmeti sağladı.