İstanbul'da hırsızlık operasyonu

İSTANBUL (AA) – İstanbul'da iş yerlerinden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Bahçelievler, Fatih, Sancaktepe ve Sarıyer'de 4 ayrı iş yerinden hısızlık olayının meydana gelmesi üzerine şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Ekipler, 16 Eylül'de Bahçelievler Şehit Yaşar Erol Akansel Sokak üzerinde su ve kanalizasyon şantiyesinde kapalı kasa sahte plakalı bir araca yüzleri kapalı şahısların kablo yüklediklerini görmesi üzerine harekete geçti. Olaya müdahale eden ekipler, Yıldıray E. (27), İbrahim T. (32) ve Eyüp Y.'yi (33) suçüstü yakaladı.

Gözaltına alınan şüphelilerin, diğer 3 iş yerinden meydana gelen hırsızlık olaylarının faili oldukları belirlendi.

Şüphelilerden Yıldıray E.'nin 14, İbrahim T.'nin 14, Eyüp Y.'nin ise emniyette 8 suçtan kaydı olduğu bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklandı.

Bakan Akar: "(Guerini ile) Samimi geçen görüşmede Libya, Suriye, Doğu Akdeniz'deki gelişmeler ile bölgesel konularda bilgi alışverişinde bulunduk."

Akar: "İki ülkenin iş birliğinin tüm bölge için yarar sağlayacağına inanıyoruz. Birçok konuda ortak görüşleri paylaştığımızı müşahede ettik."

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi: "Fiziki mesafe kurallarına aykırılık teşkil eden asker uğurlamalarına hiçbir şekilde müsaade edilmeyecek."

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı seçildi

Sağlık Bakanı Koca: "Vaka artışlarıyla öne çıkan 5 ilde son üç gündür ortalama yüzde 7 daha az yeni vaka var."

Sağlık Bakanı Koca: "Yoğun bakım doluluk oranlarımız 1 aydır yüzde 59 - yüzde 61 arasında. Taburcu ettiğimiz hasta kadar yeni hasta yatırıyoruz."