Cum. Eki 18th, 2019

İstanbul'da hırsızlık operasyonu

– Kentte 4 ayrı iş yerinden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı

İSTANBUL (AA) – İstanbul'da iş yerlerinden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Bahçelievler, Fatih, Sancaktepe ve Sarıyer'de 4 ayrı iş yerinden hısızlık olayının meydana gelmesi üzerine şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Ekipler, 16 Eylül'de Bahçelievler Şehit Yaşar Erol Akansel Sokak üzerinde su ve kanalizasyon şantiyesinde kapalı kasa sahte plakalı bir araca yüzleri kapalı şahısların kablo yüklediklerini görmesi üzerine harekete geçti. Olaya müdahale eden ekipler, Yıldıray E. (27), İbrahim T. (32) ve Eyüp Y.'yi (33) suçüstü yakaladı.

Gözaltına alınan şüphelilerin, diğer 3 iş yerinden meydana gelen hırsızlık olaylarının faili oldukları belirlendi.

Şüphelilerden Yıldıray E.'nin 14, İbrahim T.'nin 14, Eyüp Y.'nin ise emniyette 8 suçtan kaydı olduğu bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü Twitter mesajını alıntılayarak, "Terörizmi yenelim." mesajını paylaştı.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye ve ABD arasında Suriye konusunda varılan anlaşmaya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştüğünü açıkladı.

MSB: "PKK/YPG'nin güvenli bölgeden çekilmesi, ağır silahlarının toplanması ve tahkimatlarının tahrip edilmesi hususları, yakından takip edilmektedir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biz, bu anlaşmayı rejimle yapmadık, ABD ile yaptık. Rejim eğer böyle bir yanlış yaparsa bizden cevabını alır."

Erdoğan: "Ben bir terörist başının ne söylediğiyle ilgilenmem. Ben, millet ne söyler ona bakarım. Suriye'de de Suriye halkı ne söyler, ona bakarım."