İstanbul'da uyuşturucu sattıkları iddiasıyla yakalanan 8 kişiden 2'si tutuklandı

İSTANBUL (AA) – İstanbul'da uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 8 kişiden 2'si tutuklandı.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Hasanpaşa Mahallesi Uzunçayır Caddesi üzerindeki bir iş yerinde uyuşturucu satan çok sayıda kişinin buluştuğu ve aralarında silahlı kavga yaşandığı ihbarı üzerine harekete geçti.

Söz konusu adrese baskın düzenleyen ekipler, uyuşturucu başta olma üzere çeşitli suçlardan çok sayıda kaydı bulunan 8 kişiyi gözaltına aldı.

Şüphelilerin üzerinde, evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 1 kilo 398 gram esrar, 3 tabanca, 1 şarjör, 3 tüfek, 180 mermi, 1 öğütücü, 1 hassas terazi, 5 bin 228 lira, 800 avro ve 1262 dolar ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 2'si tutuklanırken, 6'sı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

MSB: "TSK ve MİT'in koordineli çalışması sonucu, Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesinde PKK'lı 5 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi."

Bakan Varank: "Türkiye, atacağı adımlarla yeni normalin kurallarını belirleyen ülkelerden biri olabilir."

Bakan Varank: "Ekonomik konjonktür toparlanmaya başladı. Tüketici ve reel sektör güven endeksleri yukarı yönlü hareket ediyor."

Bakan Varank: "Bugün itibarıyla binin üzerinde yoğun bakım solunum cihazımızın ihracatını gerçekleştirmiş durumdayız."

Bakan Varank: "Ülkemizin demokrasi ve özgürlük kazanımları bir parmak şıklatmayla değil, Cumhurbaşkanımızın 18 yıllık büyük mücadelesiyle elde edildi"

Pekcan: "Firmaları e-ihracata özendirmek için e-ticaret sitesine üyeliklerini 2020 için yüzde 80, sonraki yıllarda yüzde 60 oranında destekleyeceğiz."