İsviçre'nin İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni, Beyoğlu Belediyesini ziyaret etti

İSTANBUL (AA) – İsviçre'nin İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ı ziyaret etti.

Beyoğlu Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Yıldız, ziyarette Thöni'ye belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Yıldız, Galataport, Tersane İstanbul, Atatürk Kültür Merkezi gibi projelerin, Beyoğlu'ndaki turizm aksını daha da genişleteceğini belirterek, "Beyoğlu dünyanın sayılı turizm merkezlerinden birisi haline gelecek." ifadelerini kullandı.

Julien Thöni de İstanbul gibi çok özel bir şehirde görev almaktan memnun olduğunu ifade etti.

İsviçre'nin de Beyoğlu gibi çeşitli dil, din ve milletlerden insanlara ev sahipliği yaptığını da belirten Thöni, İsviçre'nin aynı zamanda bir turizm ülkesi olduğunu ve bu alanda da karşılıklı iş birliklerinin mümkün olabileceğini vurguladı.

Yıldız, Başkonsolos Thöni'ye Beyoğlu çikolatası hediye etti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Futbolda 2020 Tokyo Olimpiyatları grupları kura çekimi 21 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

FIFA’dan yapılan açıklamaya göre, erkeklerde 16, kadınlarda ise 12 takımın mücadele edeceği grupların kura çekimi, İsviçre’nin Zürih kentinde yapılacak.

Organizasyon, FIFA’nın YouTube kanalından canlı yayınlanacak.

Erkeklerde ev sahibi Japonya’nın yanı sıra, Fransa, Almanya, İspanya, Romanya, Arjantin, Brezilya, Avustralya, Güney Kore, Suudi Arabistan, Fildişi Sahili, Mısır, Güney Afrika ve Yeni Zelanda olimpiyatlara katılım hakkı elde etmişti. Kalan son 2 takım, 18-30 Mart tarihlerinde Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler Futbol Konfederasyonu (CONCACAF) üyesi ülkelerin katılacağı eleme turnuvasının ardından belli olacak.

Kadınlarda ise Japonya, Avustralya, Büyük Britanya, Hollanda, İsveç, ABD, Kanada, Brezilya, Yeni Zelanda ve Zambiya, olimpiyatlara katılım hakkı kazanmıştı. Çin-Güney Kore ve Kamerun-Şili arasında nisan ayında oynanacak play-off maçları, Tokyo 2020’ye gidecek diğer 2 takımı belirleyecek.

İSTANBUL (AA) – Mitsubishi Electric, 2020 yılı uluslararası patent başvurularında Japonya'da birinci, küresel çapta üçüncü oldu.

Mitsubishi Electric'ten yapılan açıklamada, şirketin, İsviçre merkezli Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü'nün (World Intellectual Property Organization-WIPO) verilerine göre, geçen yıl uluslararası patent başvurularında Japonya'da birinci, küresel çapta ise üçüncü olduğu bildirildi.

Açıklamada, söz konusu başarının kaynağı olarak, Mitsubishi Electric'in fikri mülkiyeti, Ar-Ge ile beraber stratejik çok önemli bir iş kaynağı olarak konumlandırması gösterildi.

Küreselleşme stratejisi doğrultusunda yoğun bir şekilde patent başvurularında bulunan Mitsubishi Electric'in Japon firmaları arasında arka arkaya 6 yıl boyunca birinci olduğu, uluslararası çapta ise yedi yıl boyunca ilk 5'e girme başarısını gösterdiği kaydedildi.

Açıklamada, patent başvurularının, son yıllarda özellikle IoT (Internet of Things / Nesnelerin İnterneti) ve yapay zeka destekli çözümlerine yoğunlaştığı bildirildi.