İzmir'de sosyal mesafe kuralına uymayan işletmelere ve 70 kişiye para cezası

İZMİR (AA) – İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında kent genelinde sosyal mesafe kurallarına uymayan 2 iş yerine ve 70 kişiye idari para cezası uyguladı.

Ekipler, kent genelinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bölgeler ve sahil kesimlerinde sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda uyarılarda bulundu.

Yapılan denetimlerde bir bar ve kahvehane ile 70 kişiye sosyal mesafe kurallarına uymadıkları gerekçesiyle idari para cezası kesildi.

Ekipler kent genelinde esnafın büyük oranda iş yerlerinin kapanma saatlerine riayet ettiklerini belirtirken, denetimlere ara vermeden devam edileceği bildirildi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’a 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

TFF’den yapılan açıklamada, Göksel Gümüşdağ’a, akredite edilmediği alanlarda bulunması nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira para cezası verildiği belirtildi.

Ayrıca protokol tribününde oturma düzenine ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması gerekçeleriyle Gümüşdağ’ın 4 bin 500 lira para cezasına çarptırıldığı ifade edildi.

CEZAYİR (AA) – Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarında Genelkurmay Başkanı Şangariha’nın Libya’daki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunduğu yönünde asılsız, yalan haberlere yer verildiği belirtildi.

İddiaların kesinlikle gerçek dışı olduğu vurgulanan açıklamada, bu tür yalan haber ve söylentilerle kaos çıkarmak ve kamuoyunu şüpheli ajandaların safına çekmek istendiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca Cezayir’in Libya’daki tüm taraflara eşit mesafede durduğu ve bu ülkede istikrar ile kalkınmayı güvence altına alacak kalıcı siyasi çözüm için Libyalılar arasında diyalog çağrısında bulunduğu aktarıldı.

Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarında, Cezayir Genelkurmay Başkanı Şengariha’nın “ülke güvenliğini sağlamak için Libya’ya askeri müdahaleye hazır olunması” çağrısında bulunduğuna ilişkin iddialar yer almıştı.