Jandarmadan İstanbul'da Vefa Sosyal Destek uygulaması ve yollarda denetim

İSTANBUL (AA) – İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı'nı kapsayan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla kontrol noktalarında denetim yaptı ve vatandaşlara, Vefa Sosyal Destek Grubundan talep ettiği ihtiyaç malzemelerini ulaştırdı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge gereğince, 00.00'da başlayan ve Ramazan Bayramı boyunca sürecek sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, kontrol noktalarında denetim yaptı.

Ekipler, durdurulan araç sürücülerinin kimliklerini ve sokağa çıkma kısıtlamasında çalışma belgelerini kontrol etti. Denetlemede drone da kullanan ekipler, İETT araçlarını durdurarak yolcuların izin belgelerinin olup olmadığını da inceledi.

– Vatandaşların siparişlerini adreslerine teslim etti

Jandarma ekipleri, aynı zamanda vatandaşlara, Vefa Sosyal Destek Grubundan istediği ihtiyaç malzemelerini temin ederek ulaştırdı.

Eyüpsultan Işıklar Mahallesi'nde oturan Arife Papiş, siparişini verdiği malzemeleri temin edip evine getiren jandarma ekipleri ile mahalle muhtarına teşekkür etti.

– "6 bin 220 personelle halkımızın yanında ve hizmetindeyiz"

İstanbul İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, söz konusu uygulama ile denetimlerin, sokağı çıkma kısıtlamasının son gününe kadar süreceği belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bu kapsamda İstanbul İl Jandarma Komutanlığı; 201 Jandarma Asayiş Timi, 8 Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), 16 Motosikletli Asayiş Timi, 68 Jandarma Trafik Timi, 5 Motosikletli Trafik Timi, 74 Koruma ve Sevk Takımı, 12 Olay Yeri İnceleme Timi, 3 Patlayıcı Madde İmha Timi (PAMİT), 1 skorsky S-70 Helikopter Unsuru, 2 Sualtı Arama Kurtarma Timi ve 2 Atlı Jandarma Timi olmak üzere toplam 392 tim/takım/unsur ve 6 bin 220 personel ile sorumluluk sahamızın her bir noktasında halkımızın yanında ve hizmetindedir."

– Atlı birlikler de görevde

Gerektiğinde jandarma atlı birliklerin de kullanıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İstanbul İl Jandarma Komutanlığı personelince, İçişleri Bakanlığının genelgesinde belirtilen esaslar çerçevesinde sokağa çıkma kısıtlamasına uyulup uyulmadığının kontrolünün yanında, emniyet ve asayişin sağlanması ile vatandaşlarımızın Vefa Sosyal Destek Hattına yapmış oldukları talepleri de en kısa sürede karşılanmaktadır. Denetimlerde teknolojik imkanlardan faydalanılarak kara unsurlarına destek olunmakta, yerleşim yerleri, ormanlık alanlar helikopter ve drone yardımıyla araçla girilmesine imkan bulunmayan bölgeler ise Atlı Jandarma Birliklerince kontrol edilmektedir."

Benzer Haber:  Adalet Bakanlığı, cezaevlerindeki "koronavirüs" tedbirlerinin süresini uzattı

Sağlık Bakanı Koca: "Elde edilen başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü sosyal hayat, hep birlikte tedbir."

Son 24 saatte 1492 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 121 bin 507 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 948 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 28 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 158 bin 762, can kaybı 4 bin 397 oldu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ile telefonda görüştü.

Erdoğan-Widodo görüşmesinde, Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere ikili ilişkileri güçlendirmeye dönük adımlar ele alındı.

ABD'de Kovid-19 salgınında yaşamını yitirenlerin sayısı 100 bini aştı.

  • Iğdır'daki sokak hayvanları 4 günlük kısıtlamada aç ve susuz kalmadı - IĞDIR (AA) - Iğdır'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlamada sokak hayvanları unutulmadı. Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Enver Ünlü, uygulanan 4 günlük kısıtlamada sokak hayvanlarının aç kalmaması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne (DKMP) talimat verdi. DKMP tarafından, aralarında gönüllülerin de bulunduğu 4 ekip oluşturulup, kentin farklı noktalarındaki hayvan yoğunluğunun bulunduğu alanlar tespit edildi. Kısıtlamanın uygulandığı 4 günde, belirlenen noktalara yaklaşık 1 ton kedi ve köpek maması bırakılıp sokak hayvanlarının beslenmesi sağlandı. Gündüz ve gece olmak üzere caddelerde görev alan ekipler, yardıma muhtaç durumdaki birçok sokak hayvanına da yardım etti.Ayrıca kentteki yaklaşık 90 noktaya sokak… Daha fazlasını oku »Iğdır'daki sokak hayvanları 4 günlük kısıtlamada aç ve susuz kalmadı
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefonda görüştü - - Görüşmede Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı Daha fazlasını oku »Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefonda görüştü
Etiketler: