Çar. Haz 19th, 2019

Kaçan atlar güçlükle yakalanabildi

– Kahramanmaraş’ta güneşlenmeleri için götürüldükleri baraj kenarından kaçan 5 at, yaklaşık 30 dakika süren kovalamaca sonunda bir sitesinin bahçesinde yakalandı

(AA) – 'ta güneşlenmeleri için götürüldükleri baraj kenarından kaçan atların yakalanması için yoğun çaba sarf edildi.

Kahramanmaraş Atlı Spor Kulübü Derneği Başkanı Muhsin Kılıçsallayan, güneşlenmesi için 5 safkan Arap atını Sır Barajı kenarına götürdü.

Bir süre sonra atların kaçtığını gören çevredeki vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi. Harekete geçen ekipler ve atın sahibi, yakalamak için yoğun çaba harcadı.

Trafikte sürücülere de zor anlar yaşatan atlar, yaklaşık 30 dakika süren kovalamaca sonunda bir sitesinin bahçesinde sıkıştırılıp, polis ekipleri ve sahibi tarafından yakalandı.

Yaşananlar Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameraları tarafından görüntülendi. Kayıtlarda kaçan atların kent trafiğinde ilerlemesi, polis aracı ve sahibinin de atları yakalamak için arkalarından gitmesi yer alıyor.

 • Kahramanmaraş'ta 56 sikke ele geçirildi
 • KAHRAMANMARAŞ (AA) – Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen 56 sikke ele geçirildi.
  Alınan bilgiye göre, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Söğütlü Mahallesi'ndeki yol kontrol noktasında durumundan şüphelendikleri otomobili durdurmak istedi.
  "Dur" ihtarına uymayarak kaçan sürücüyü kısa sürede yakalayan ekipler, aracın camından atılan poşette Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen 56 sikke ele geçirdi.

 • Hükümlüyü şüpheli paket ihbarı yakalattı
 • KAHRAMANMARAŞ (AA) – Kahramanmaraş'ta hakkında kesinleşmiş 2 yıl 1 ay hapis cezası bulunan kişi, hastanenin yemekhanesinde yaptığı şüpheli paket ihbarı sonucu yakalandı.
  Polisi arayan bir kişi, Necip Fazıl Şehir Hastanesi yemekhanesinde şüpheli bir paket olduğu ihbarında bulundu.
  İhbar üzerine hastaneye, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş, terör ve bomba imha uzmanı ekipler sevk edildi.
  Kontrollerde