Kaleseramik Ar-Ge Merkezi’ne uluslararası akreditasyon

İSTANBUL (AA) – Kaleseramik Ar-Ge Merkezi laboratuvarları, Türk Akreditasyon Kurumu'ndan (TÜRKAK) akreditasyon aldı.

Kaleseramik açıklamasına göre, insana ve çevreye saygı bilinci ile ürettiği tüm ürün gruplarına Çevresel Ürün Deklarasyonu (EPD) belgesi alan ilk Türk firması olan Kaleseramik’in Ar-Ge Merkezi laboratuvarları, TÜRKAK tarafından akredite edildi.

Ocak 2019’da TÜRKAK tarafından uluslararası geçerliliği olan TS EN ISO 17025-Laboratuvar Yeterlilik Belgesi’ni alan Kaleseramik’in akredite kapsamı genişletildi.

Yeni akreditasyon ile birlikte Kaleseramik Ar-Ge Merkezi laboratuvarlarının yapacağı seramik nihai ürün testlerinin, atık su ve ham madde kimyasal analiz sonuçlarının ulusal ve uluslararası ölçekte geçerliliği olacak.

Sektördeki öncü rolünü güçlü Ar-Ge çalışmalarıyla destekleyen ve 1973 yılında başlattığı ilk sistematik araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla, bugünkü Ar-Ge’nin temellerini atan Kaleseramik, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik odağıyla; atıkların önlenmesi, ham maddeden son ürüne malzeme ve süreç iyileştirmeleri, sektöre yön verecek inovatif ürünlerin tasarımı ve geliştirilmesi gibi birçok proje yürütüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Kaleseramik, acil ihtiyaç duyulan 6 adet tam donanımlı konteyner banyoyu kısa sürede hazırlayarak, Antalya ve Muğla'daki afet bölgelerine gönderdi.

Şirket açıklamasına göre, yangınların başladığı ilk günden bu yana devletin ilgili birimlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler ile iş birliği içinde olan Kaleseramik, bu kapsamda afet bölgesinde acil ihtiyaç duyulan 6 adet tam donanımlı konteyner banyo hazırladı.

Duş, tuvalet ve bebek bakım bölümlerinden oluşan özel yapım konteyner banyolar Muğla (Kenkercik, Köyceğiz, Marmaris) ve Antalya (Alanya) Belediyesi'ne teslim edildi.

Yoğun çabalar sonucu kısa sürede hazırlanan konteyner banyolar, yerel yönetimler tarafından afet bölgesinde ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirilecek. Hijyen bakımları yapılan konteyner banyolar, afetten etkilenen, evleri yanan vatandaşların yanı sıra yangın söndürme çalışmalarında yer alan görevlilere hizmet verecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, doğaya ve çevreye saygının hiç olmadığı kadar önem kazandığı bir yüzyılın içinde olunduğunu belirterek, "Sahip olduğumuz zenginlikleri yarınlara taşımak için hepimize önemli sorumluluklar düşüyor. Kale Grubu olarak, bu anlayıştan yola çıkarak, #İyiBakDünyana hareketini başlattık. Şu anda yaşadığımız süreç, bu hareketin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Bugün gözlerimizin önünde yanan ormanlarımızın ateşi hepimizin yüreğini yakıyor. Bizlere nefes olan ormanlarımız birbiri ardına yanıp, kül oluyor. Yanan sadece orman değil, çocuklarımızın yarınlarıdır." ifadelerini kullandı.

Akbaş, "Kaleseramik olarak, ilk günden bu yana yangınların bir an önce söndürülmesi için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bu çerçevede yangınlarla mücadeleye destek olmak adına hazırladığımız özel donanımlı 6 konteyner banyoyu afet bölgesine gönderdik. Bundan sonra da hem yanan yüreklerin hem de toprağın rehabilitesi için destek olmaya devam edeceğiz. Başka afetlere karşı da bu özel yapım konteynerleri üretmeye devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

İSTANBUL (AA) – Kibar Grubu çatısı altında faaliyet gösteren otomotiv tedarik sektörünün önde gelen üreticilerinden Assan Hanil’in önemli yapılanmalarından Ar-Ge Bölümü’nün direktörü, 3 yıl boyunca şirketin İş Geliştirme Müdürlüğünü üstlenen Talip Usta oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, kariyeri boyunca başta Tofaş olmak üzere sektörün önde gelen paydaşlarında çeşitli sorumluluklar üstlenen Usta, 2018 yılında Assan Hanil’e adım attı.

3 yıl boyunca İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Usta, Ağustos 2021 itibarıyla şirketin Ar-Ge Direktörü olarak çalışmalarını sürdürecek.

Assan Hanil kendi bünyesinde kurduğu Ar-Ge merkezinde, otomotiv sektörünün sürdürülebilirlik alanına sağladığı katkının genişletilmesi ve hidrojen ekosisteminin oluşturulması yönünde kapsamlı çalışmalar yürütüyor.