Kaleseramik yapı sektörünün Türkiye'deki en değerli markası oldu

İSTANBUL (AA) – Kaleseramik, bu yıl da Brand Finance'in, "Türkiye'nin En Değerli Markaları-Turkey 100" raporundaki yerini aldı.

Kaleseramik'ten yapılan açıklamaya göre uluslararası marka değerlendirme ve strateji danışmanlık şirketi Brand Finance, "Türkiye'nin En Değerli Markaları-Turkey 100" raporunu açıkladı.

Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilcuoghi ve Edilgres markalarıyla insan sağlığına duyarlı, sürdürülebilir, çevreci ve doğa dostu inovatif ürünleri ile sektörde ilkleri gerçekleştiren Kaleseramik, bir kez daha Türkiye'nin en değerli markaları arasındaki yerini korudu.

Kaleseramik, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye'nin en değerli 100 markası arasında yer alırken, bu sene 15'incisi yayınlanan raporda Kaleseramik, yapı sektörü alanında listeye girmeyi başarabilen tek marka oldu.

Zorlu salgın koşullarına rağmen sıralamada bir sıra yukarı çıkarak, 87'nci olurken Kaleseramik, insanların evlerine kapandığı bu dönemde de yaşam alanları güzelleştirmeye devam etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, Türkiye'nin en değerli markaları arasında yer almaktan gurur duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Kurulduğumuz günden bu yana kendimizi sürekli geliştirerek, istikrarlı bir şekilde büyümemizi sürdürüyoruz. İnsanı odağına alan yenilikçi ve çevre dostu sürdürülebilir ürün ve projelerle bir yandan sektörün gelişimine öncülük ederken, diğer yandan da dünyaya ve geleceğimize sahip çıkıyoruz. Türkiye'de seramiğe adını veren bir marka olarak, ürettiğimiz ürünleri de iç pazarın yanı sıra dünyanın en büyük seramik üreticisi Çin dahil 80 ülkeye ihraç ediyoruz.

Bugün de 64 yıllık bilgi, birikim ve tecrübemizin yanı sıra sahip olduğumuz Ar-Ge gücümüz ile küresel marka olma yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'ın da bu başarımızı bir kez daha tescil etmesi, bizlere bu yolda ekstra motivasyon sağlıyor. Bunda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Akbaş, Kaleseramik'in Türkiye'nin en değerli markaları listesindeki varlığını artık geleneksel hale getirdiğini vurgulayarak, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da daha iyi bir dünya için üretmeye, Türkiye'ye ve Türk insanına değer katmaya devam edeceklerini aktardı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Kaleseramik, son dönemlerde artış gösteren servis dolandırıcılığın önüne geçmek için yetkili servis çözüm ortaklarını, Ticaret Bakanlığı'nın, tüketici ve firmaları sahte servis hizmetlerine karşı korumak amacıyla oluşturduğu Servis Bilgi Sistemi'ne (SERBİS) kaydettirdi.

Kaleseramik'ten yapılan açıklamaya göre, sektöre getirdiği yeniliklerle satış öncesi ve sonrası hizmetlerde tüketicilerine akıllı çözümler sunan şirketin tüm yetkili servisleri SERBİS'e kaydedildi.

Bu sayede tüketiciler, ürün arıza ve montaj hizmetleri, mimari mimari hizmet ve anahtar teslim tadilat hizmetleri, hijyen uygulama, temizlik, bakım ve diğer tüm hizmetleri sunan Kaleseramik'in tüm yetkili servis bilgilerine servis.gov.tr adresinden güvenilir bir şekilde erişebilecek.

Açıklamada yer alan bilgiye göre, seramikten vitrifiyeye, armatürden banyo mobilyası ve aksesuarına, akrilikten kabin ve tamamlayıcı ürünlere kadar tüm ürün gruplarını Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilcuoghi Edilgres, markalarıyla sunan Kaleseramik, her yıl düzenli olarak yetkili servislerini ürün, montaj, teknik yetkinlik ve iletişim becerilerini artırmak için eğitimlere tabi tutuyor.

Sadece yetkili değil etkili bir servis hizmeti sunmayı hedefleyen Kaleseramik, "Premium Yetkili Servisler"i ile ücretsiz keşif, bütünsel tadilat, iç mimar danışmanlığı, proje tasarımı-teklifi, seramik uygulaması, montaj, arıza, bakım, yüzey temizlik, hijyen uygulamaları ve bakım paketi gibi birçok uygulamasıyla müşterilerinin ihtiyaçları için pratik çözümler üretiyor.

Anahtar teslim çözümleriyle tüm banyo ihtiyaçlarını tek noktada buluşturan Kaleseramik, "Premium Yetkili Servisleri"nin bütün hizmetleri, Kale güvencesi ile yapılıyor.

İSTANBUL (AA) – Kaleseramik, Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri'nde "Uniq" ürünü ile "Yapıda İnovatif Ürün" kategorisinde "Yapı Kataloğu Mutfak-Banyo Kategori Ödülü"ne layık görüldü.

Kaleseramik'ten yapılan açıklamaya göre, "Yapı Kataloğu" çatısı altında, 26'ncı kez hayat bulan Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri sahiplerini buldu.

"Yapıda İnovatif Ürün", "Fikir" ve "Pazarlama" olmak üzere 3 ana kategoride sahiplerini bulan Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri'nde ödül kazanan Kaleseramik, yenilikçi ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarına devam ediyor.

Verilen bilgiye göre, Kaleseramik, 16 yıldır geliştirdiği teknolojik ürünü Kalesinterflex'i cephe ve iç mekanlardaki konvansiyonel kullanım alanının dışına çıkarıyor.

Türkiye'de üretilen en büyük ve en ince porselen seramik levhası olma özelliğini taşıyan Kalesinterflex'in alternatif kullanımından doğan ürünler, "T-One by Kale" markası ile profesyoneller ve tüketici ile buluşturuluyor.

Kaleseramik, inovatif gücünden yararlandığı Kalesinterflex'in farklı ürün çözümleri ile banyo mobilyalarından mutfak tezgahlarına, mutfak dolap kapaklarına, mobilyalardan beyaz eşyada kullanımına kadar farklı yüzeylerde yaşam alanlarına bütünsel bir görünüm ve değer katıyor.

Kalesinterflex'in üstün performansıyla üretilen ve tüketicilere uzun yıllar güvenle eşlik edecek T-ONE By Kale Uniq banyo mobilyası, çizilme, kırılma, lekelenme, aşınma direnci, sıcağa, soğuğa ve aleve dayanıklılık özellikleriyle öne çıkıyor.

Mermer, metalik, taş görünümlü farklı renk ve desen alternatifleriyle "Uniq" serisi, üç farklı koleksiyonu ve modüler yapısı ile de her zevke uygun seçenekler sunuyor.