Per. Oca 23rd, 2020

“Kara kış” vatandaşa çile çocuklara eğlence oldu

– Soğuk hava nedeniyle şadırvanlarda 4 metrelik buz sarkıtları oluşan Ağrı’da çocuklar kızakla kaymanın keyfini çıkardı

AĞRI (AA) – Ağrı'da soğuk hava nedeniyle park halindeki tırların yakıt deposu dondu, şadırvanlarda 4 metreyi bulan buz sarkıtları oluştu.

Soğuk hava ve bir süre önce etkili olan kar yağışının yaşamı olumsuz etkilendiği kentte, vatandaşlar araçlarını battaniyelerle örterek soğuktan korumaya çalıştı.

Nehirlerin yüzeyi buzla kaplanan kentte çok sayıda tır ve aracın yakıt deposu dondu. Sürücüler, araçlarını çalıştırmak için yakıt deposu ve motor yakınında ateş yaktı.

Kentte bazı çocuklar ise beyaza bürünen alanlarda kızakla kayarak kışın keyfini yaşadı.

Dondurucu soğuklar nedeniyle ağaçların kırağıyla kaplanması da güzel görüntüler oluşturdu.

Vatandaşlardan Tevfik Alparslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte havaların çok soğuk olmasının kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi.

Tır sürücüsü Çetin Yaşar da araçlarının donan yakıt depolarını pürmüz, ateş ve sıcak suyla ısıtmaya çalıştıklarını ancak fayda etmediğini dile getirdi.

Bakan Selçuk, SSK emeklilerine aylıklarının 26 Ocak'a kadar, Bağ-Kur emeklilerine ise 25 ila 28 Ocak'ta ödeneceğini bildirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, memur emeklilerinin maaş farklarının bugün itibarıyla ödenmeye başlandığını bildirdi.

Akar: "Libya'da bizim eğitim ve danışmanlık timimiz var. Libyalı kardeşlerimizin eğitimi için destek sağlıyor, danışmanlık hizmetlerini sürdürüyoruz."

Akar: "İdlib’de yoğun hava saldırıları sonucunda binlerce insan kendilerini kurtarmak için Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerine kaçmaya çabalıyor"

Milli Savunma Bakanı Akar: "Gayri askeri statüdeki 16 adayı anlaşmalara aykırı olarak silahlandıran Yunanistan, uluslararası hukuka uygun davranmalı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kanada Başbakanı Trudeau görüşmesinde, ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ankara'nın Akyurt ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Manisa Valisi Ahmet Deniz, merkez üssü Akhisar olarak kaydedilen 5,4 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre ilçenin Çeltikçi Mahallesi'nde birkaç evin yıkıldığı, yaralının olmadığı bilgisinin geldiğini belirtti. #deprem
https://www.youtube.com/watch?v=fAK8AOEoSHs

Çin'in Vuhan kentinde yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle havaalanı ve tren istasyonları giden yolculara kapatılacak, toplu ulaşım askıya alınacak.