Karasu Çayı renk cümbüşü ile hayranlık uyandırıyor

MARDİN (AA) – Medeniyet ve hoşgörü kenti Mardin'in Mazıdağı ilçesindeki Karasu Çayı ve vadisi sonbaharda sunduğu manzarayla ilgi çekiyor.

"Gecesi gerdanlık gündüzü seyranlık" olarak nitelendirilen taşın ve hoşgörünün kenti Mardin gibi ilçeleri de her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Mazıdağı ilçesinde, Diyarbakır-Mardin kara yolundaki Karasu Çayı ve vadisinde, sonbaharın gelişiyle oluşan renk cümbüşü ziyaretçilerde hayranlık uyandırıyor.

10 kilometrelik yürüyüş güzergahına sahip vadide ziyaretçiler, manzarayı izliyor, su ve kuş sesleri eşliğinde yürüyüş yaparak, sakin bir ortamda doğa ile iç içe temiz havayı solumanın keyfini yaşıyor.

Karasu Çayı ve vadisi irili ufaklı onlarca şelaleyle ve doğal güzellikleriyle fotoğraf tutkunlarınca da tercih ediliyor.

Benzer Haber:  Karasu Nehri’nde mahsur kalan çocuğu ekipler kurtardı

Sağlık Bakanı Koca: "İyileşen sayısı 120 bini geçti.Yoğun bakım desteğine ihtiyaç azalmaya devam ediyor. Başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu"

Son 24 saatte 1321 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 120 bin 15 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 987 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 29 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 157 bin 814, can kaybı 4 bin 369 oldu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile telefonda görüştü.

Erdoğan-Said görüşmesinde Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı.

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 121 artışla 36 bin 914'e yükseldi.

Etiketler: