Karın güzelliği Şeytan Kalesi'nde görsel şölen oluşturdu

ARDAHAN (AA) – Ardahan'ın Çıldır ilçesindeki Karaçay Kanyonu'nun ortasında kayalıkların zirvesinde yer alan tarihi "Şeytan Kalesi", karın yağmasıyla güzel bir görüntüye büründü.

Son dönemde özellikle sosyal medyada adından sıkça söz edilen ve her mevsim yerli ve yabancı turistleri cezbeden Şeytan Kalesi, kış aylarında da çevre illerden gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Karın yağmasıyla Karaçay Kanyonu'nun ortasındaki yüksek kayalıkların üzerindeki konumuyla ayrı bir güzellik sunan kale, kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Sarp kayalıkların arasında bulunan kaleyi ziyaret etmek isteyen vatandaşlar araçlarıyla kara yolundan bir patika yol yakınına kadar gelip buradan kaleye yürüyor.

Kaleye gelen vatandaşlar, burayı gezdikten sonra beyaza bürünmüş kanyonu ve tarihi yerleri fotoğraflıyor.

Vatandaşlardan Taner Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karın yağmasıyla Şeytan Kalesi'nin çok güzel göründüğünü söyledi.

Tarihi yerde çok güzel fotoğraflar çektiğini ifade eden Güneş, "Beklediğimizden daha güzel bir yermiş karın yağması da hem kaleye hem de kanyona ayrı bir güzellik katmış, herkesin mutlaka gelip görmesi gereken bir yer. Burada kaleyi gezdik çok güzel fotoğraflar çektik. Turistleri özellikle de kış aylarında bekliyoruz beyaz örtüyle buluşan bu tarihlerin ne kadar güzel kareler çıkardıklarını görsünler bence." dedi.

Vatandaşlardan Fatih Taş ise ilk defa Şeytan Kalesi'ne geldiğini ve çok güzel bir doğa ve manzarayla karşılaştığını belirterek, şunları kaydetti:

"Buranın fotoğraf ve videolarını internetten görüp çok beğenmiştim fırsatım olunca bende gelip ziyaret ettim. İnternetten bakarken yaz fotoğraflarını görmüştüm, bugün geldiğimizde kar yağmıştı, karın yağması kalenin güzelliğine güzellik katmış beklediğimden daha güzelmiş, büyük hayranlık uyandırdı. Kar örtüsüyle mükemmel bir manzara var bol bol fotoğraf ve video çektik, gezdik, dolaştık, kar buraya harika bir ortam oluşturmuş turistlere kış aylarında buraya gelip ziyaret etmelerini tavsiye ederim."

MSB: "Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi."

Bakan Koca: "Hastane doluluk oranlarımızda, yeni yatan ve taburcu olan hastaların yakın sayılarda olması sebebiyle değişiklik yok."

Son 24 saatte 1082 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 222 bin 656 oldu.

Sağlık Bakanı Koca: "Zatürre oranı tüm Türkiye'de düştü. Günlük test sayısında 64 bine çıktık. En yüksek sayı yaklaşık 58 bindi."

Türkiye'de son 24 saatte 1172 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 16 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 239 bin 622, can kaybı 5 bin 829 oldu.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, Hasan Ali Kaldırım'ı kadrosuna kattığını açıkladı.

Etiketler: