Kars'ta doğa ters lalelerle renklendi

KARS (AA) – Türkiye'nin en yüksek yerleşim yerlerinden Kars'ın Sarıkamış ilçesinde uzun süren kış mevsiminin ardından doğa canlanmaya başladı.

Üremek için gelen göçmen kuşların sulak arazilerde dolaştığı ilçede, karlı dağlar, meralarda, ormanlık alan içerisinde açan ters laleler ile endemik çiçekler görsel şölen sunuyor.

İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Soğuksu, Uludere ve Keklik vadisinde açan ters lale türlerinden "kaf laleleri" Sarıçam Ormanları'nda renk cümbüşü oluşturdu.

Bir ay boyuncu ormanları süsleyecek kaf laleleri doğaseverlerin ilgisini çekiyor.

Kovid-19'dan son 24 saatte Brezilya'da 620, Meksika'da 480, Hindistan'da 467 kişi öldü.

Sakarya'da havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin gözaltına alınan 4 zanlı tutuklandı.

Akar: "Ülkemizin hak, alaka ve menfaatlerini dikkate almayan, onları bir tarafa bırakan, ön yargılı yaklaşımların kabul edilemez olduğu bir gerçektir"

Milli Savunma Bakanı Akar: "AB'nin Türkiye'ye ön yargılardan uzak şekilde, objektif olarak yaklaşması her iki tarafa büyük yarar sağlayacak."

Sağlık Bakanı Koca: "1000'i aşan günlük yeni vakalarımızın sebebi, kurallara uyulmamasıdır. Bugünkü 16 can kaybına önlenebilir sebepler yol açtı."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Vaka sayılarımızda azalma sürüyor. Dikkatli olmalıyız, azalmalar yavaş, artış hızlı gerçekleşiyor."

Etiketler: