Kartal Belediyesinden kahvehanelere malzeme desteği

İSTANBUL (AA) – Kartal Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçici olarak kapatılan ve yeniden faaliyete başlayan kahvehane ve kıraathanelere malzeme desteğinde bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, salgın sürecinde iş yerlerini geçici olarak kapatmak durumunda kalan ve 1 Haziran itibarıyla hijyen kurallarına uymak kaydıyla yeniden faaliyet gösteren işletmelerden kahvehane ve kıraathanelere paket çay, şeker ve Türk kahvesi dağıtıldı.

İlçede faaliyet gösteren 220 işletmeye malzeme desteğinde bulunuldu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce ramazan dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere erzak kolisi gönderiliyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yapılan bağışlar ve belediyenin imkanlarıyla hazırlanan erzak kolileri 2 kişiden oluşan ekipler tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Ekipler, sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaşın üstündeki vatandaşlara maske ve dezenfektan ulaştırırken, Komşu İletişim Merkezi’ne yapılan başvuruları da değerlendiriyor.

Hem Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün belirlediği muhtaç durumdaki kimseler hem de Komşu İletişim Merkezine ulaşan taleplere göre hareket eden ekipler, dışarı çıkamayanlar için de Kartal’daki fırıncılardan gelen ekmekleri ramazan kolileri ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

İSTANBUL (AA) – Kartal Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın iki günlük sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından sokak hayvanları için besleme çalışmalarını artırdı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, koronavirüs salgını ve 48 saatlik sokağa çıkma yasağı nedeniyle sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, her gün sabah ve akşam olmak üzere ilçe genelinde mama ve su dağıtımı gerçekleştiriyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de ekiplerin sokak hayvanları için gerçekleştirdiği çalışmalara katılarak sadık dostlar için mama ve su bıraktı.