Kartta biriken puanlar Enuygun ile seyahate dönüşüyor

İSTANBUL (AA) – Uçak bileti, otobüs bileti ve otel hizmetlerini tek uygulamada sunan Enuygun, uçak bileti alırken kullanılan ENCoin dijital puanları artık otobüs bileti ve otel rezervasyonlarında da kullanma fırsatı sunuyor.

Enuygun'dan yapılan açıklamaya göre, kredi veya banka kartında yıl boyu biriken puanlar, zaman aşımına uğramadan ENCoin'e çevrildiğinde kullanım süresi bir yıl daha uzuyor ve tüm seyahat harcamalarında kullanılabiliyor.

ENCoin işlem kolaylığı sunmanın yanı sıra yolcularına esneklik de sağlıyor. ENCoin sayesinde kişi, bilet ve otel konaklama hizmetini kendisi için alabileceği gibi farklı bir kişiye de alabiliyor ve istenen tarih, destinasyon ve kişi için ENCoin'i kullanabiliyor.

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), yıl içinde kredi kartında biriken para puanların 31 Aralık'a kadar kullanılması gerektiği, aksi takdirde 1 Ocak 2021 itibarıyla para puanların hesaplardan silineceği uyarısında bulunurken, kredi veya banka kartında yıl boyu biriken puanlar, zaman aşımına uğramadan ENCoin'e çevrildiğinde kullanım süresi bir yıl daha uzuyor ve tüm seyahat harcamalarında kullanılabiliyor.

– "ENCoin, mobil kullanıcı deneyimini bir üst boyuta taşıyacak"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Wingie Enuygun Group Üst Yöneticisi (CEO) Çağlar Erol, yeni nesil çözümleri ENCoin ile kullanıcılara hem kolaylık hem de esneklik sunduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Değişen ihtiyaç ve beklentilere hızla yanıt vererek yenilikçi çözümler sunmaya odaklı bir şirket olarak, ENCoin ile tüm vaatlerimizi bir araya getiriyoruz. Enuygun'da, bugüne dek uçak bileti alırken kullanabilen ENCoin'ler artık otobüs bileti ve otel rezervasyonları için de kullanılabilecek. Kullanıcılarımız, kredi veya banka kartında biriken puanları kolaylıkla ENCoin'e çevirebiliyor ve ENCüzdan'larında biriktirerek bir yıl boyunca hem kendisi hem de yakınları için kullanabiliyor. ENCoin çözümümüzle tek bir uygulama üzerinden tüm seyahat ihtiyaçlarını dijital puan ile satın alma dönemini başlatarak bir ilki daha kullanıcılarımızla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. ENCoin ile mobil kullanıcı deneyimini bir üst boyuta taşıyarak online seyahat sektörüne getirdiğimiz yeniliklerimize devam edeceğiz."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – 1 Mart itibarıyla uygulamaya alınan kontrollü normalleşme kurallarıyla birlikte otobüs yolculukları için yüzde 50 sınırı kaldırılırken, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar sadece çok yüksek ve yüksek risk grubundaki şehirlere yapacakları seyahatlerde Seyahat İzin Belgesi alması gerekiyor.

Enuygun.com'dan yapılan açıklamada, otobüs ya da uçakla şehirler arası yolculuk edecekler için bir dizi değişiklik yapıldığı bildirildi.

Enuygun Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, konuya ilişkin değerlendirmesinde, "İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre şehirler arası otobüslerde yüzde 50 kapasite sınırı kaldırıldı. Daha önce otobüslerde sadece aynı aileden kişiler yan yana yolculuk yapabiliyordu." ifadelerini kullandı.

Aynı aileden olmayanlar için yan koltukların daha önce boş bırakıldığını ancak bu kısıtlamaya son verildiğini kaydeden Hacıbayramoğlu, bu uygulamayı Enuygun’a eklediklerini belirtti.

Hacıbayramoğlu, yeni genelgeye göre çok yüksek risk grubundaki iller dışında otobüs terminallerinde lokanta, restoran, kafeterya gibi yerlerin de açık olacağını vurgulayarak, otobüs yolculukları için HES kodu, ateş ölçümü, maske, hijyen gibi zorunlulukların ise devam edeceğini bildirdi.

Yeni normalleşmeye göre 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarla ilgili kurallarda da değişikliğe gidildiğini belirten Hacıbayramoğlu, şunları kaydetti:

"İçişleri Bakanlığı’nın 30.11.2020 tarih ve 20076 sayılı genelgesine göre yüksek ya da çok yüksek risk grubunda bulunan illerde Seyahat İzin Belgesi alma zorunluğunu devam ediyor. 65 yaş üstü vatandaşlar eğer sadece düşük ve orta risk grubu iller arasında seyahat edeceklerse Seyahat İzin Belgesi almaları gerekmeyecek. Ancak iki düşük risk grubundaki şehir arasında yolculuk ederken güzergâh üzerinde risk grubu yüksek il varsa yine Seyahat İzin Belgesi alınması gerekecek. Bu yüzden 65 yaş üstü vatandaşların yolculuğa çıkmadan önce mutlaka illerin risk durumlarına göz atmaları gerekiyor. 20 yaş altı gençlerin ise şehirler arası seyahatlerde yanlarında veli ya da vasileri olması durumunda izin belgesi almalarına gerek yok."

İSTANBUL (AA) – Uçak ve otobüs bileti sitesi Enuygun, yalnız bir gezgin olmanın tüm inceliklerini derleyerek, rehber olacak önerilerini paylaştı.

Enuygun, 1 Mart Tek Başına Tatil Planlama Günü’nde tek başına seyahat etmek isteyenler için önerilerini paylaştı.

Tatil planlamanın yolculuğa çıkmanın en keyifli aşamalarından biri olduğu belirtilen açıklamada, tek başına seyahate çıkarken bunun daha dikkatli yapılması gerektiği ifade edildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Tamamen plansız olmayı, yol seni nereye götürürse oradan devam etmeyi de seçebilirsin. Eğer planlı olmayı sevenlerdensen yalnız seyahat edeceğin için güvenli bulduğun rotaları, hayal ettiğin şehirlerin hep görmek istediğin noktalarını düşünebilirsin. Nerede, kaç gün kalıp ne kadar para harcayacağını ortalama olarak belirleyip bütçeni buna göre ayarlayabilirsin. Eğer işler planladığın gibi gitmez veya yollar sana beklenmedik güzellikler sunarsa planından rahatlıkla çıkabileceğini aklının bir köşesinde tutabilirsin.

Yalnız olacağın için yanında taşıman gerekenler önemli hale geliyor. Kullandığın ilaçlar varsa bunu listenin en başına yazmalısın ki acil durumlarda zorda kalma. Listene kulaklık ve kitaplar gibi hoş vakit geçirmeni kolaylaştıracak şeyler ekleyebilirsin. Seyahat sırasında aç susuz kalmamak için çantana yiyecek-içecek koyabilirsin. Ayrıca ısıyı koruyacak bir termos da oldukça pratik ve keyifli olacaktır."

– "Tripod taşımayı ihmal etme"

Açıklamada, tek başına seyahat ederken manzara ile şahsi fotoğraf çekebilecek bir yoldaşın olmamasının üzücü olabildiği, buna karşın tripod taşıyarak fotoğraf çektirme sorununa çözüm sağlanabileceği belirtildi.

Özellikle bilinmeyen bir ülkeye tek başına giderken telefon, pasaport, kimlik ve para gibi saklanması gerekli şeyler bulunduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Önemli eşyalarını alelade bir çantaya koyarsan ve kaybedersen elbette dönüş için yurt dışında konsolosluklara, ülke içindeyse polise başvurmak bir çözüm. Ama neden korumak varken tadımız kaçsın ki? Bu yüzden güvenliği sağlam bir çanta, gezin boyunca senin en yakın arkadaşın olacak. İstersen sırt istersen bel çantası tercih et, güvenli olması ilk kural. Ayrıca tüm paranı nakit olarak yanında taşımamanı öneririz.

Hepimizin ilkokul yıllarından beri ezberinde acil durum numaraları var. 112, 155, 110 gibi. Ancak panik durumlarında bildiklerimizi de unutabiliriz. Basit bir çözüm geliştirerek bir kâğıda numaraları ve karşılıklarını yazabilirsin. Özellikle yurt dışı gezilerinde konsolosluk ve ülkenin acil durum numaraları işine yarayabilir. Ayrıca aksilikleri göz önünde bulundurarak bu kağıda bir de ulaşılmasını istediğin kişinin adı soyadı ve numarasını yazmak isteyebilirsin. Bu kağıdı çantanın en kolay ulaşılabilen yerinde tutmayı da unutma."

Açıklamada, hasta olmamak için önlemlerin alınması da önerildi.