Kask kullanmayan 1289 motosiklet sürücüsüne ceza

ANKARA (AA) – Emniyet Genel Müdürlüğünce (EGM), 22-26 Nisan'da ülke genelinde yapılan eş zamanlı denetimlerde kask kullanmayan 1289 motosiklet sürücüsüne ceza verildi.

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, motosiklet kazalarında ölümlerin büyük bölümünün kafaya alınan darbeler sonucu gerçekleştiği, kask takmanın ölüm riskini yüzde 40, ağır yaralanma riskini ise yüzde 70 oranında düşürdüğünü belirtildi.

Motosiklet sürücülerinin ve yolcularının trafik güvenliğini artırmak amacıyla 22-26 Nisan'da bisiklet ve motosiklet sürücülerle yolcuların kask (koruma başlığı) kullanımına yönelik ülke genelinde eş zamanlı denetim yapıldığı bildirildi.

Uygulama kapsamında 20 bin 849 motosiklet ve sürücüsünün denetlendiği aktarılan açıklamada, 459 motosikletin trafikten men edildiği, 1289 sürücüye ise kask kullanmamaktan ceza verildiği kaydedildi.

Denetimlerde cezai işlem uygulanan toplam motosiklet sürücüsü sayısı 3 bin 120 oldu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, terör örgütü Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist’in (TKP/ML) kırsal alan yapılanması Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusunun (TİKKO) içerisinde geçmiş dönemde sözde “Merkez Komite Üyesi” olarak faaliyet yürüten, örgüt adına çok sayıda illegal-silahlı eyleme katıldığı belirtilen ve kırmızı bültenle aranan H.K’nin bugün Muğla’nın Milas ilçesinde düzenlenen operasyonla yakalandığı kaydedildi.

H.K’nin 1979’da örgüt mensupları ile çıkan çatışmada polis memuru Muammer Sencer’in şehit edildiği olayın faillerinden olduğu ve kırmızı bültenle arandığı belirtildi.

ANKARA/HAKKARİ (AA) – Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Hakkari Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucuyla mücadelede başarılı bir operasyona imza attı.

Operasyonda, çekiciye bağlı dorsede yapılan aramada bir ton eroin üretimine yetecek 2 bin litre asetik anhidrit ele geçirildi.

– Bir şüpheli gözaltına alındı

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti”ni önlemeye yönelik çalışmaları sürüyor.

Batı illerinden kente eroin yapımında kullanılan asetik anhidrit getirileceği bilgisi üzerine Depin polis kontrol noktasında durdurulan çekicide yapılan aramada 2 ton asetik anhidrit ele geçirildi.

Gözaltına alınan sürücünün emniyetteki işlemleri sürüyor.