Kastamonu Belediyespor, Schaeffler maçına hazır

KASTAMONU (AA) – Kastamonu Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası A Grubu'nda 1 Şubat Cumartesi günü deplasmanda Macaristan temsilcisi Schaeffler ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

A Grubu'ndaki ilk iki maçında Schaeffler ve Almanya'nın Thüringer takımına mağlup olan, üçüncü ve dördüncü karşılaşmasında ise Çekya temsilcisi Banik Most'u yenerek, grupta 4 puanla 2. sıraya yükselen Kastamonu Belediyespor, 5. haftada deplasmanda Schaeffler ile karşılaşacak.

Antrenör Hakan Günal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün gerçekleştirdikleri antrenmanla hazırlıkların Kastamonu etabını tamamladıklarını söyledi.

Güzel bir hazırlık dönemini geride bıraktıklarını belirten Günal, "Artık söz sporcularda. Biz, bütün çalışmalarımızı Debrecen'den galip gelmek üzerine planladık, yaptık. Bugün itibarıyla sporcu arkadaşlarım maça tamamen hazır." diye konuştu.

Günal, galip gelmek istediklerini dile getirerek, "Takımda moraller yerinde. Maçtan galip ayrılıp çeyrek final vizesi ile Türkiye'ye dönmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

KASTAMONU (AA) – Hentbol Kadınlar Süper Lig ekiplerinden Kastamonu Belediyespor'un antrenörü Hakan Günal, "Mevcut kulüp yönetimi ile hentbol ortak paydasında, hiçbir platformda bir araya gelmemiz mümkün değil." dedi.

Günal, kentteki bir kafede düzenlediği basın toplantısında, Kastamonu Belediyespor'dan ayrıldığını açıkladı.

Geçtiğimiz sene takımın gruplara kalması için kendisini çağırdıklarını dile getiren Günal, "Beni buraya çağırdıklarında ilk söyledikleri şey, 'Avrupa'da bizim mutlaka gruplara kalmamız gerekiyor' olmuştur. Bunun anlamı; Bizim kadromuz iyi bu kadroyu sen gruplara taşırsın. Gruplara kalmamızın ardından ilk 2 maçı kaybettikten sonra 3 maç üst üste kazanıp Türkiye'de yine bir ilki başararak çeyrek finale yükseldik. Kaderin garip cilvesi olarak daha önce Kastamonu Belediyespor'u Şampiyonlar Ligi'nden eleyen Banik Most takımını iki maçta da yenerek gruptan çıktık." diye konuştu.

Bu başarılar yaşanırken kuru bir teşekkür beklediklerini ifade eden Günal, şöyle devam etti:

"Fakat gelin görün ki biz daha grup maçlarını oynarken kulübün mevcut yönetimi dışarıda antrenör arıyormuş. Ben de bunu 3. şahıslardan öğreniyorum. Kulüp başkanından 2 defa bu konuları görüşmek için randevu talep ettiğim halde ikisinde de 'tabii olur hocam görüşelim' denilerek savuşturuldum. Benim tek beklentim yeni dönemde 'Hocam sizle çalışmıyoruz' denmesiydi. Bir kuru teşekkür etmeyen kişiler, 'Bizi bu durumdan kurtarır mısın' dedikleri bana, resmi olarak sezon sonunda çalışmayacaklarını da söylemediler."

– "Benim kariyerimi taşımak birçok kişiye ağır gelebilir"

Günal, hiçbir röportajında kendisini ön plana çıkarmadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Yazılı ve görsel basına verdiğim hiçbir röportajda 'ben' demedim, aksine önce sporcu arkadaşlarımı, kulüp yönetimimi, belediyemizi ve bu branşa destek veren tüm paydaşları ön plana çıkardım. 'Bunda az da olsa katkım varsa gurur duyarım' dedim. Yönetim, 'Kadronun kendileri tarafından kurulduğunu benim başarısız olduğumu' söylemiş. Bunu ben yine başka yerlerden duyuyorum. 2016 senesinde buraya gelirken yoldan çevrilerek antrenörlüğe başlamadım. 2005 senesinden beri tek iş olarak yaptığım antrenörlük mesleğinde üstüme hangi görev düşüyorsa en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Ve bu yüzden buradan teklif aldım. Ben de 6 yıldır yaptığım antrenörlükte elimdeki mevcut imkan ve kadrolarla bu seviyeyi yakaladım. Benim kariyerimi taşımak birçok kişiye ağır gelebilir bu da normaldir. Kariyerimiz öyle bakkaldan alınan sakızla elde dilen bir şey değil. Emekler harcanarak, tırnakla kazınarak buralara gelinmiştir. Oradan Hakan Günal'ı indirmek kolay değildir."

Mevcut yönetimle çalışmayacağını vurgulayan Günal, "Mevcut kulüp yönetimi ile hentbol ortak paydasında, hiçbir platformda bir araya gelmemiz mümkün değil. Bu federasyonda da olabilir, kulüp yapısında da olabilir. Benim bu kulüp yönetimiyle bir araya gelip çalışmam mümkün değil." ifadelerini bulundu.

KASTAMONU (AA) – Hentbol Kadınlar Süper Lig ekiplerinden Kastamonu Belediyespor'un kulüp başkanı Bülent Bıyıklı, antrenör Hakan Günal ile yeni sezonda devam edilmeyeceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulüp binasında gazetecilere açıklama yapan Bülent Bıyıklı, dün bazı basın kuruluşlarında antrenör Hakan Günal ile yolları ayırdıklarına dair haberlerin çıktığını hatırlattı.

Çıkan haberlerde kaynak olarak kendisinin gösterildiğini aktaran Bıyıklı, "Kulüp başkanı olarak antrenörümüz ile yollarımızın ayrıldığına dair açıklamam kesinlikle olmamıştır." dedi.

Hakan Günal ile olan sözleşmelerinin 31 Mayıs 2020 tarihinde bittiğini dile getiren başkan Bıyıklı, "Mevcut antrenörümüz veya başka antrenörle resmi bir görüşmemiz olmamıştır. Gelecek sezon için çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışmalarımızı inşallah kısa sürede tamamlayacağız." diye konuştu.