Kastamonu ve Çankırı'dan KYK öğrencilerinden Mehmetçiğe destek

KASTAMONU (AA) – Kredi Yurtlar Kurumunun (KYK) Kastamonu ve Çankırı'daki yurtlarında kalan öğrenciler, Bahar Kalkanı Harekatı'na destek verdi.

Çankırı ve Kastamonu'daki öğrenciler, İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerlere saygı ve Bahar Kalkanı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe destek amacıyla yurtların ön cephesindeki odalarının ışıkları ile "TSK" yazdı.

Kastamonu'da öğrenciler, Türk bayrakları açarak İstiklal Marşı'nı okudu, Mehmetçik için dua etti.

Öğrenciler adına konuşma yapan Lütfullah Şenel, Türk askerinin İdlib'de hem mazlumları hem de ülke sınırlarını koruduğunu söyledi.

Türkiye'nin barış ve huzur odaklı çalışmalarının karşılık bulmadığını anlatan Şenel, "Masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine açık tehdit oluşturan rejim unsularına karşı sessiz kalmamız beklenemez." dedi.

Türk milletinin her türlü zorluğu aşmasını bilen bir millet olduğunu vurgulayan Şenel, "Mevzubahis vatan olduğunda tüm siyasi fikirleri bir kenara bırakırız. Şimdi de birlik beraberlik içerisinde hareket ediyoruz." diye konuştu.

– Çankırı

Kredi Yurtlar Kurumunun (KYK) Çankırı'daki yurtlarında kalan öğrenciler, Bahar Kalkanı Harekatı'na destek verdi.

Öğrenciler, İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerlere saygı ve Bahar Kalkanı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe destek amacıyla yurtların ön cephesindeki odalarının ışıkları ile "TSK" yazdı.

Ayrıca öğrenciler, Türk bayrakları açarak İstiklal Marşı'nı okudu, Mehmetçik için dua etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'na destek amacıyla etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Mehmetçiğin yanında olduklarını göstermek amacıyla tüm yurtta öğrencilerin katılımıyla etkinlik düzenlediklerini belirten Ak, "Ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde bugüne kadar birçok zorluğun üstesinden geldi. Bu zorlu süreçten de zaferle çıkacağımıza inancım tamdır. Tüm öğrencilerimize bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

TUNCELİ (AA) – Tunceli’de 1062 personelin katılımıyla düzenlenen Eren-7 Mercan Munzur Operasyonu’nda görevli komandolar, kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu Munzur ve Mercan dağlarında teröristlerin izini sürüyor.

Bölücü terör örgütü PKK/KCK’yı ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla 11 Ocak’ta başlatılan ve 11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristlerin saldırısında şehit edilen Eren Bülbül’ün aziz hatırasına ithafen yapılan “Eren” adı verilen operasyonlar devam ediyor.

Bu kapsamda Tunceli’de düzenlenen Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu çerçevesinde, İl Jandarma Komutanlığında görevli jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH) ile polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucularının yer aldığı 59 operasyonel timden oluşan 1062 personel, karla kaplı Mercan ve Munzur dağlarında dondurucu soğukta terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyor.

Kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi bulduğu bölgede özel kışlık kamuflajlarıyla ve helikopterler desteğinde karla kaplı sarp, dik ve ağaçlık arazileri didik didik arayan Mehmetçik, mağara ve sığınaklara da girerek teröristlerin barınma alanlarını yok ediyor.

Teröristlere yönelik alan hakimiyeti sağlamak amacıyla gerçekleştirilen operasyonda Mehmetçik, kırsalda arama tarama faaliyetlerini aralıksız devam ettiriyor.

VAN (AA) – Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü 2 bin 400 rakımlı Şemdinli ilçesinin Irak sınırındaki üs bölgesinde görevli güvenlik güçleri, teknolojik imkanları ve hareket kabiliyetleriyle düşmana korku, dosta güven veriyor.

Sarp dağlar ve karla kaplı arazilerde daha önce PKK’lı teröristlerin geçiş güzergahı olarak kullandığı alanları kontrol altında tutan askerler, Atak helikopterlerinin de destek verdiği başarılı operasyonlarla terör örgütüne ağır darbeler vuruyor.

“Şahin Gözü” olarak nitelendirilen keşif ve hedef gözetleme teknolojisi sayesinde sınır hattında kuş uçurtmayan ve zorlu kış şartlarına rağmen terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüren Mehmetçik, teröristlerin sözde karargah, depo, barınak ve sığınak olarak kullandığı alanları tek tek belirleyerek imha ediyor.

“Yerli ve milli teknoloji ile silahlarımızla 7 gün 24 saat hudut güvenliğini sağlıyoruz”

Üs Bölgesi Komutanı Yüzbaşı Bahadır Alman, 2018’de kurulan üs bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarla teröristlere büyük darbe vurulduğunu söyledi.

Güvenlik güçlerinin bölgede fedakarca görev yaptığını belirten Alman, şunları kaydetti:

“2 bin 400 rakımlı Argus-2 Üs Bölgesi’nde bulunuyoruz. 2018’den bu yana terör örgütü mensuplarından arındırılmış bir bölge olan Balkaya Dağları’nda görev yapmaktayız. Yerli ve milli teknoloji ile silahlarımızla her türlü hava koşulunda 7 gün 24 saat hudut güvenliğini sağlıyoruz. Milletimizin gözü arkada kalmasın. Bizler buradayız.”