Keçiörengücü'nden Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağış

ANKARA (AA) – Keçiörengücü Spor Kulübü, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına (TSKGV) 400 bin liralık bağışta bulundu.

Keçiörengücü Spor Kulübü yöneticileri, TSKGV'yi ziyaret etti.

TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade, ziyarette yaptığı konuşmada, Keçiörengücü Spor Kulübünün vakfa bağış yapma kararı dolayısıyla teşekkür etti.

Vakfa maddi imkan sağlanırken diğer kulüplere de örnek olacak bu davranışı önemsediklerini vurgulayan Piyade, vakfın, yürüttüğü faaliyetlerle Türk Silahlı Kuvvetlerinin savaş gücünü artırmaya çalıştığını söyledi.

Bu amaçla milletin maddi ve manevi desteğini aldıklarını dile getiren Piyade, "Halkımızın teveccühü bizi son günlerde oldukça mutlu ediyor. "Bağış" yaz 1987'ye gönder şeklinde bir kampanya düzenledik. 1987 kuruluş tarihimiz. İnanılmaz bir teveccüh var. Bunun sonucunda maddi ve manevi olarak çok büyük destek gördük. Bu desteklerin en büyüklerinden birini Keçiörengücü Spor Kulübünden gördük. Şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Piyade, kulübün vakfa yaptığı bağış miktarının 400 bin lira olduğunu bildirdi.

Keçiörengücü Spor Kulübü Mali İşler Sorumlusu Sami Talay da "Keçiörengücü camiası olarak kahraman ordumuzun yanında olmak istedik ve bir organizasyon yaptık. Aracılık yapan ve bize güven veren vakfımıza da teşekkür ediyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Piyade, bunun üzerine "Silahlı kuvvetlerimiz ne kadar güçlü olursa şehit ve gazilerimiz de o kadar az olur. O nedenle yapılan bağış, silahlı kuvvetlerimizin güçlendirilmesi adına önemli bir katkı oldu." diye konuştu.

Sadık Piyade, bağış dolayısıyla kulüp yöneticilerine, altın madalya ve şilt takdim etti.

Piyade, vakıf iştiraki Türk savunma sanayisi şirketlerinin ürünlerine ilişkin bilgiler verdi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – TFF 1. Lig ekiplerinden Keçiörengücü tarafından ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapıldı.

Kulüpten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Keçiörengücü Başkanı Sedat Tahiroğlu, ramazan ayı vesilesiyle her yıl ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunduklarını bildirdi.

Tahiroğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle zor bir süreçten geçildiğini belirterek, "Sokağa çıkma kısıtlamasıyla evinde kalan, çalışamayan çok sayıda ailemiz var. Onları bu zor dönemde sevindirmek istedik. Ülkemize ve toplumumuza karşı sorumluluklarımız var. Birlik ve dayanışmamız gereği biz de imkanlarımız dahilinde katkı sağlamak istedik." ifadelerini kullandı.

ANKARA (AA) – TFF 1. Lig takımlarından Keçiörengücü'nün kulüp başkanı Sedat Tahiroğlu, İslam aleminin ramazan ayını kutladı.

Kulübün internet sitesinde yer alan mesajında Tahiroğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ramazan ayına buruk bir mutlulukla gireceklerini belirterek, "Bu dönemde, yapılan dua, ibadet ve iyilikler Allah katında inşallah makbul olacaktır. Salgın nedeniyle yaşadığımız bu zor günlerden bir an önce kurtulmamız için bu mübarek ayda dualarımızı eksik etmeyelim. Devletimizin salgın tedbirleri çerçevesinde koyduğu kurallara uymaya özen gösterip, eski güzel günlere yeniden kavuşalım." ifadelerini kullandı.

Başkan Tahiroğlu, mesajında ayrıca şunları kaydetti:

"Allah'a ne kadar şükür etsek azdır, recep ve şaban ayları derken bizi yeniden Ramazan ayının manevi iklimine kavuşturdu. Paylaşmaya ve şükretmeye en çok değer verdiğimiz bu mübarek ayın hepimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle ramazan ayının ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Mevla'dan diliyorum."