Kenan Sofuoğlu ile Toprak Razgatlıoğlu yerli üretim lastikle yarıştı

ANKARA (AA) – Eski Dünya Supersport Şampiyonu motosikletçi, AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu ve milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Türk Telekom 19 Mayıs Atatürk Rallisi'nde yerli ve milli üretim "Anlas" marka lastikle yarıştı.

Türkiye Motosiklet Federasyonundan (TMF) yapılan açıklamada, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Türk Telekom'un ana sponsorluğunda düzenlenen rallinin başarıyla sona erdiği belirtildi.

Açıklamada "AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu ve milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu Anlas Anadolu Lastik Anonim Şirketi tarafından tasarlanıp üretilen 'Anlas Viento Sport' lastiklerle yarıştı. Milli yarışçılar tarihi İstanbul sokaklarında görsel bir şölen sunabilmek için ön ve arka lastiklerin performansına güvenirken Türk şirketinin ürün kalitesi sporcuların Dolmabahçe, Karaköy, Sirkeci Garı, Sultanahmet Meydanı, Yedikule, Topkapı ile Balat'tan geçerek Taksim'deki finale ulaşılmasına yardımcı oldu." denildi.

– "Organizasyonlarımızda da yerli ve milli firmalarımızı destekliyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ise birçok alanda ülkeye hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Özellikle sosyal hayatta motosiklet kültürünü yaymaya çalıştıklarını anlatan Uçar, "Ülkemizin 2023 vizyonu kapsamında yerli ve milli üretimin ne kadar önemli olduğunun bilinciyle hareket ederek, organizasyonlarımızda da yerli ve milli firmalarımızı destekliyoruz. Anlas marka lastiklerin hem uluslararası hem de ulusal yarışlardaki başarılı performansını Türk Telekom 19 Mayıs Atatürk Rallisi ile bir kez daha görmüş olduk. Anlas'ın, global markalar ile rekabet eder seviyede olmasından dolayı ayrıca gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Benzer Haber:  Sakarya Emniyet Müdürü Kaya'dan 92 yaşındaki emekli trafik polisine ziyaret

Anlas Yönetim Kurulu Başkanı Eray Savcı ise lastiklerinin yüzde 100 Türk mühendislerinin emeği ile tasarlandığını belirterek, "Hem Kenan Sofuoğlu hem Toprak Razgatlıoğlu güvenli bir şekilde bu özel organizasyonu tamamladılar. Yerli ve milli lastiğimizin yüksek süratlerde de yolda iyi bir performans sergilediğini ralli ile bir kez daha görmüş olduk. Yüksek performanslı motosikletler için lastik geliştiren dünyanın 7 büyük markasından biri olmaktan gurur duyuyoruz. Anlas markası olarak her zaman yerli ve milli üretimi yerel kaynaklarımızla destekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı: "Sokağa çıkma kısıtlaması kararına uymayan 9 bin 877 kişiye adli ya da idari işlem yapıldı."

İçişleri Bakanlığı: "Market, AVM, restoran, kuaför, park ve sokak gibi dış mekanlarda maske ve mesafe kurallarını uygulamaktan asla vazgeçmemeliyiz."

İçişleri Bakanlığı: "Kontrollü sosyal hayatı öncelemek, bireysel önlemleri uygulamaya devam etmek, başarımızı kalıcı hale getirmek için şarttır. "

İçişleri Bakanlığı: "64 ildeki 428 yerleşim yerinde karantina kararı kaldırılmıştır."

Sağlık Bakanı Koca: "Vaka sayısı öngörülen seviyede seyrediyor. Solunum desteğine ihtiyaç duyan hasta sayısı azalmaya devam ediyor."

Son 24 saatte 989 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 127 bin 973 oldu.