Kerkük'te Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak

KERKÜK (AA) – Irak'ın Kerkük kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanacağı duyuruldu.

Kovid-19'la mücadele için oluşturulan kriz masasından yapılan açıklamada, vaka sayılarının artmasını önlemek için bayramda tam zamanlı sokağa çıkma yasağı uygulanacağı belirtildi.

Sokağa çıkma yasağının 23 Mayıs – 31 Mayıs tarihlerini kapsadığı kaydedilen açıklamada, yasağa uymayanların cezalandırılacağı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca güvenlik güçleri, sağlık ekipleri ve ambulansların yasak kapsamı dışında tutulduğu bildirildi.

Salgın nedeniyle ilk olarak 16 Mart'ta sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Kerkük'te 21 Nisan'dan bu yana hafta sonları tüm gün, hafta içi ise 18.00 – 06.00 saatlerini kapsayan sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu.

Benzer Haber:  Kerkük'te 3 günde yaklaşık 3 bin koronavirüs testi yapıldı

İçişleri Bakanlığı: "Sokağa çıkma kısıtlaması kararına uymayan 9 bin 877 kişiye adli ya da idari işlem yapıldı."

İçişleri Bakanlığı: "Market, AVM, restoran, kuaför, park ve sokak gibi dış mekanlarda maske ve mesafe kurallarını uygulamaktan asla vazgeçmemeliyiz."

İçişleri Bakanlığı: "Kontrollü sosyal hayatı öncelemek, bireysel önlemleri uygulamaya devam etmek, başarımızı kalıcı hale getirmek için şarttır. "

İçişleri Bakanlığı: "64 ildeki 428 yerleşim yerinde karantina kararı kaldırılmıştır."

Sağlık Bakanı Koca: "Vaka sayısı öngörülen seviyede seyrediyor. Solunum desteğine ihtiyaç duyan hasta sayısı azalmaya devam ediyor."

Son 24 saatte 989 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 127 bin 973 oldu.

Etiketler: