Kiğılı’dan “14 Şubat Sevgililer Günü” kampanyası

İSTANBUL (AA) – Kiğılı, 14 Şubat Sevgililer Günü için hediye alternatiflerini, indirimler eşliğinde müşterileriyle buluşturuyor.

Kiğılı açıklamasına göre, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel koleksiyonla şık görünmek isteyenler ve stil sahibi erkeklere 14 Şubat şıklığı armağan etmek isteyenler Kiğılı’da buluşuyor.

Nefes alan nanoteknolojik, yüzde yüz pamuk kumaşlardan farklı stillerdeki gömleklere, Kiğılı’nın koleksiyonlarını süsleyen kravat ve mendillerden atkı, bere ve eldivenlere kadar sayısız seçeneğe, Kiğılı mağazalarından ve Kigili.com’dan ulaşmak mümkün.

Şık görünmek isteyenler için daha fit ve modern görünüm vadeden Sevgililer Günü özel koleksiyon ve parçaları, yüzlerce farklı seçenek ve renk alternatifini bir arada sunuyor.

Aksesuar tasarımında ise farklı ürünleriyle öne çıkan markanın deri kartlık, cüzdan ve kemer modelleri öne çıkan hediyeler arasında.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANTALYA(AA) – Ülke genelindeki kesme çiçek üretiminin büyük bir bölümünün yapıldığı Antalya’da, 25 Ocak’tan itibaren Sevgililer Günü mesaisi başladı. Sabahın erken saatlerinde işlerinin başına geçen sektör çalışanları, seralardaki karanfil başta olmak üzere ağırlıklı olarak kırmızı renkli çiçekleri toplayıp sevgililer için hazırladı.

Paketlenen çiçekler, tırlarla Türkiye’den 22 ülkeye dağıtım için depolardan yola çıktı. Bir hafta daha devam edecek son sevkiyatlar için hazırlanan çiçekler ise uçaklarla gönderilecek.

Sevgililer için 7 milyon dolarlık ihracat

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yılmaz, AA muhabirine, sektörün Sevgililer Günü sevkiyatlarından mutlu olduğunu söyledi.

Çiçek ihracında geçen yıla göre bu yıl artış yaşandığını belirten Yılmaz, “Sevgililer Günü için 70 milyon dallık bir sevkiyatımız oldu, bunun da parasal değeri yaklaşık 7 milyon dolar. Geçen yıl 60 milyon dal sevkiyatımız olmuş, 6 milyon dolar civarında da bir gelir sağlanmıştı. Rekor denilebilecek bir artışımız söz konusu.” diye konuştu.

Yılmaz, geçen yıl bu dönemlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkilerinin yaşanmadığını anımsatarak, bu yıl salgına rağmen ihracatta ciddi bir artış yaşandığını bildirdi.

Çiçekte en büyük pazarın Hollanda olduğunu aktaran Yılmaz, büyük alıcı konumundaki Hollanda’nın Türkiye’den aldığı çiçeklerin bir kısmını da başka ülkelere sattığını kaydetti.

Türkiye’den Hollanda’nın yanı sıra İngiltere, Almanya, Romanya, Ukrayna gibi Avrupa ağırlıklı ülkelere çiçek satışı yapıldığını söyleyen Yılmaz, “Lojistik olarak problem yaşayan Kolombiya, Ekvator gibi ülkelerin açığını Avrupa bizden karşılıyor.” dedi.

100’ün üzerinde çiçek türü pazara sunuluyor

Yılmaz, Sevgililer Günü’nde daha çok kırmızı çiçeklerin talep gördüğünü belirterek, şöyle konuştu:

“Kırmızı güller, karanfiller revaçta. Ağırlıklı olarak karanfil ihracatı yaptık. Bunun yanı sıra 100’ün üzerinde farklı çiçeği pazara sunduk. Gülü daha fazla iç piyasada değerlendirdik. Özel günlerde süs bitkileri sektörü canlılık kazanıyor. Çiçek, huzuru, dinginliği, mutluluğu çağrıştırıyor. İnsanlar çiçekle birbirlerini mutlu ediyor.”

MERSİN(AA) – Tarsus ilçesi Yenice Mahallesi’nde kurulu bir firmada yetiştirilen rengarenk çiçekler, Sevgililer Günü öncesi Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırılıyor.

Seralarda çalışan işçiler de siparişlere yetişebilmek için çalışmalarına hummalı bir şekilde devam ediyor.

Sevgililer Günü dolayısıyla en fazla talebi, aşktan berekete, saflıktan narinliğe kadar birçok anlamın yüklendiği orkide görüyor.

Şirket yetkililerinden Soner Yağ, AA muhabirine, 300 bin metrekare alanda çiçek üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

14 Şubat dolayısıyla tatlı bir telaş içerisine girdiklerini dile getiren Yağ, “Hazırlıklar çok iyi ve hızlı gidiyor. Sevgililer Günü özel günler arasında en popüler olanı. Bizim de en yoğun olduğumuz gün. Bize siparişler çok öncesinden geliyor. 14 Şubat yaklaştığında tüm siparişlerimizi teslim etmiş oluyoruz.” diye konuştu.

Yağ, yurt içinin tamamına çiçek gönderdiklerini, satışlarının Sevgililer Günü’nde normal zamanlara göre arttığını kaydetti.

Türkiye’nin her yerine çiçek gönderdiklerini anlatan Yağ, şöyle devam etti:

“Gelen siparişler doğrultusunda bitkiye özel hazırlanan ambalajları işçilere dağıtıyoruz. İşçiler de sabahın erken saatlerinde başlayarak satışa hazır bitkileri poşetliyorlar. Daha sonra iklim kontrollü tırlarla tüm Türkiye’ye gönderiyoruz. 14 Şubat Sevgililer Günü’nün getirmiş olduğu hareketlilikten dolayı mutluyuz. Firma olarak birçok konuda Avrupa standartlarının üzerindeyiz. Hem üretim hem de dağıtım kapasitemiz gerçekten çok büyük. Türkiye’de 30 bin noktada ürünlerimiz şu an satışta.”

“Her özel günün popüler olan çiçeği var”

Yağ, en çok talep gören çiçeğin orkide olduğunu ifade etti.

Rengarenk orkideleri Türkiye piyasasına sunduklarını kaydeden Yağ, “Her özel günün popüler olan çiçeği var. O çiçek, özel günde çok hızlı satılıyor. Sevgililer Günü için en çok satılan ürünlerden biri orkide fakat orkideyle sınırlı kalmamak kaydıyla çiçekli olan her bitki satış açısından başarılı oluyor. 14 Şubat’ta 700 bin civarında saksılı süs bitkisi de gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.