“Kim Milyoner Olmak İster” yarışmacısı Uşaklı koşucu Türkiye'yi gülümsetti

UŞAK (AA) – Uşak'ta çiftçilik yaptığı köyde traktörlerle ve çoban köpekleriyle yarışırken keşfedilen, çok sayıda özel, resmi koşuya katılan ultra maraton sporcusu Akın Yeniceli, katıldığı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında anlattığı samimi anılarla Türkiye'yi güldürdü.

Yeniceli, dün akşam katıldığı yarışma programında anlattığı hayat hikayesiyle izleyenleri tebessüm ettirdi. Programın ardından sosyal medyada da videoları paylaşılan Yeniceli'nin görüntüleri milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Yarışma sonrası kazandığı ödül ile Banaz ilçesine bağlı Corum köyüne dönen Yeniceli, koyunlarıyla ilgilenip bahçe işlerini sürdürüyor, bir yandan odun kesip diğer yandan da koşarak idmanlarına devam ediyor.

Yeniceli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her gün sabah erken uyanıp 25-30 kilometre koşu yaptığını, daha sonra da koyunlarıyla tarla bahçeyle ilgilendiğini anlattı.

Köyde ailesiyle yaşayan Yeniceli, kendisini araba gibi hissettiğini, köyünden çıkıp Afyonkarahisar'a kadar gidip kahvaltı yapıp döndüğünü dile getirdi.

Katıldığı ulusal ve uluslararası birçok maratonda 100'ün üzerinde madalyası bulunduğunu ifade eden Yeniceli, yarışma sonrasında vatandaşlardan olumlu tepkiler aldığını kaydetti.

Yeniceli şöyle konuştu:

"Böyle bir günde benim içinde güzel oldu. İnsanlardan çok güzel mesajlar geldi, bu beni çok mutlu etti. En azından insanların bu zamanda morale ihtiyacı vardı. Çok güzel mesajlar geldi. 'Gerçekten o kadar samimi anlattın ki koronavirüse ilaç gibi geldin.' dediler. Koronavirüsü inşallah yeneceğiz.

Aslında yarışmada daha büyük bir ödül kazansam koyun ve kuzu alacaktım. Az bir ödül aldım ama olsun bir gün nasip olur inşallah."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ARTVİN (AA) – Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "Kim Milyoner Olmak İster" adlı yarışma programına katılan konuşma engelli Ümmü Gülsüm Genç ile bir araya geldi.

Doruk, bir televizyon kanalındaki yarışmada 125 bin lira kazanma başarısı gösteren ve tüm Türkiye'nin dikkatini çeken Ümmü Gülsüm ile annesi Rukiye, babası Mustafa ve kız kardeşi Esra Genç'i makamında kabul etti.

Genç ailesiyle basına kapalı bir süre görüşen Vali Doruk, ziyaret sonrası Ümmü Gülsüm'e hediye verdi.

Vali Doruk, Ümmü Gülsüm'ün katıldığı yarışma programında Artvin'i çok iyi şekilde temsil ettiğini belirterek, "Kendisi duyabiliyor ama konuşamıyor. Bu manada elde ettiği başarı şahsını aşan, temsil ettiği kesim açısından azmin, kararlılığın ve umudun ne demek olduğunu ve bu gayretle yapılan çalışmaların bizi nerelere gördüğünü göstermesi bakımdan güzel bir örnek oldu." dedi.

Ümmü Gülsüm Genç'in Artvin'in bir yüzü olarak kenti çok güzel temsil ettiğini vurgulayan Vali Doruk, "Milletimiz için çok güzel bir model oldu. Bu açıdan da bizi umut ışığı verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

Vali Doruk, Genç ailesine teşekkür ederek, şunları söyledi:

"Ailemiz 3-4 yaşından itibaren kızımızın eğitimini aksatmamış. Üniversite eğitimine kadar yaşadıkları o zorlu sürecin ardından bu mutlu sonu görmek kendileri açısında da çok değerli. Biz burada şunu görüyoruz ki bu, sadece yarışmada alınmış bir başarı değil. Bu, hayatı boyunca yaşadıklarının ve gayretinin sonucu elde edilen başarı. İlimize, ülkemize bir nefes oldu adeta. Bu yönüyle de hem ailesine hem de kendine teşekkür ediyorum."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ümmü Gülsüm'le konuşarak kendisini başarısından dolayı tebrik ettiğini anımsatan Doruk, "Cumhurbaşkanımız bu konulara çok önem veriyor. Çok yakinen ilgileniyor. Bu kapsamda kendileriyle görüştüler. Cumhurbaşkanımız Gülsüm'ü bir gün Ankara'da ağırlamak istediğini söyledi. İnşallah o da gerçekleşir." diye konuştu.

Ümmü Gülsüm ve ailesi ise açıklama yapmadan Valilik'ten ayrıldı.