Cum. Eki 18th, 2019

Kırklareli'nde Barış Pınarı Harekatı'na destek

KIRKLARELİ (AA) – Kırklareli'nde protokol üyeleri ve muhtarlar, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi.

İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi'nde "Muhtarlar Günü" dolayısıyla gerçekleştirilen programın ardından Vali Osman Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Kapağan, İl Jandarma Komutanı Albay Kadir Oğuz, Belediye Başkan Vekili Esra Cansu Boyraz, Adalet Komisyonu Başkanı Vahdet Yeltepe ile kurum müdürleri ve muhtarlar, Barış Pınarı Harekatı'nı asker selamı vererek destekledi.

Vali Bilgin, burada yaptığı konuşmada, harekatın Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi.

Harekatın 9 gün önce başlatıldığını anımsatan Bilgin, Şöyle konuştu:

"Hükümetimizin dün akşam yaptığı anlaşmayla inşallah 120 saat sonra tüm bölge temizlenirse Türkiye için büyük bir kazanç olacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletimizi yönetenler ve halkımızın desteği ile Türkiye daha güçlü yarınlara, daha güçlü geleceğe hazırlanıyor. Bunun da ayak seslerinin geldiğini duyuyoruz. İnşallah Ulu Önderin 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesini zaten uyguluyoruz. Bize saldırmadıkları sürece, kimsenin malında, mülkünde, arazisinde, toprağında gözümüz yok."

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: "Merkel ve Johnson ile gelecek haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Tam da bu görüşmenin olduğu gün Başkan Trump'ın siyasi ve diplomatik nezaketle bağdaşmayan bir mektubu, medyada yer aldı."

Erdoğan: "Söz yerine getirilmemiş olursa 120. saatin sona erdiği dakika, harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Salı günü Soçi'de Sayın Putin'le bu meselenin Rusya'yı ve rejimi ilgilendiren taraflarını görüşeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "TSK bölgeden ayrılmayacak çünkü, oradaki güvenliğin esası bunu gerektirmektedir."