Çar. Haz 26th, 2019

“KOBİ'lerin krediye ulaşma imkanı artacak”

ESKİŞEHİR (AA) – Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan KOBİ Değer Kredi Paketi ile KOBİ'lerin krediye ulaşma imkanı artarken, sanayiye hareket geleceğini bildirdi.

Kesikbaş, yaptığı yazılı açıklamada, yeni açıklanan KOBİ Değer Kredi Paketi ile imalatçı ve ihracatçı firmalara önemli bir kaynak sağlandığını belirterek, ihracat ve üretim yapan sanayicilere öncelikle 1 milyon lira, aylık 1,54 faiz ve 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli kredi imkanı sağlandığını anımsattı.

"KOBİ'lerin krediye ulaşma imkanı artarken, sanayimize bir hareket gelecek." ifadelerini kullanan Kesikbaş, şunları kaydetti:

"Sayın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı ve 13 bankanın katılımı ile uygulamaya geçen destek paketinden yıllık cirosu 25 milyon liranın altındaki KOBİ'ler faydalanacak ve uygun şartlarda finansman desteği sağlanacak. Kredi ile imalat ve ihracat sektöründeki işletmelere azami 1 milyon lira, diğer ticaret ve hizmet sektöründeki firmalara da azami 500 bin liralık kredi verilecek. Söz konusu kredi paketinin KOBİ'lerle birlikte 40 bine yakın işletmeye verilecek olması reel sektörde olumlu karşılandı. Bu sayede krediye ulaşma imkanı hem arttı hem de kolaylaştı. Enerji ve istihdam alanlarının peşi sıra uygulamaya konan bu kredi desteği ile 2019'a umutlu başladık. KOBİ Değer Kredi Paketi için emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

  • “KOBİ'lere sağlanan destek üretim, istihdam ve ihracat olarak dönecek”
  • GAZİANTEP (AA) – Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, gelişen ve gelişmekte olan ülkelerin ekonomideki can damarlarını oluşturan KOBİ’lere sağlanan her türlü desteğin üretim, istihdam ve ihracat olarak mutlaka geri döneceğini belirtti.
    Akıncı, yaptığı yazılı açıklamada, KOBİ Değer Kredisi ile 13 banka tarafından Kredi Garanti Fonu destekli olarak ihracat ve imalat sektörlerine 1

  • TESK'ten “KOBİ Değer Kredisi”ne destek
  • ANKARA (AA) – Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan "KOBİ Değer Kredisi"nin tüm esnaf camiasına fayda sağlayacağını, 40 bine yakın işletmeye verilecek bu kredinin piyasaları rahatlatacağını belirtti.
    Palandöken, yazılı açıklamasında, küçük işletme statüsündeki esnafın yeni destek paketinden umutlu olduğunu bildirdi.
    KOBİ Değer Kredisi'nin ekonomiyi rahatlatacağına