KoçSistem yönetilen hizmetlerde “devler ligi”nde

İSTANBUL (AA) – Microsoft tarafından Türkiye’de Yılın İş Ortağı seçilen KoçSistem, Türkiye'deki bulut ekonomisi oluşumu için Microsoft ile önemli bir adım daha attı.

KoçSistem'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin en değerli bilişim markası KoçSistem, bulut platformu ve bulut uygulamaları geliştirme alanında dünyada en üst seviyede hizmet veren 82 Microsoft Azure Yönetilen Servis Sağlayıcısı (Managed Service Provider) arasında yerini aldı.

KoçSistem, Microsoft’un titizlikle yürütülen denetim süreçlerinin ardından, sağladığı uçtan uca yüksek bulut hizmetleri kalitesi nedeniyle Microsoft Azure MSP olarak atandı. Yönetilen servisler alanındaki 20 yıllık iş deneyimi ve 300’e yakın yönetilen servis müşterisi ile şirketlerin dijitalleşmesine katkıda bulunması Microsoft’un seçiminde etkili oldu.

KoçSistem’in Microsoft MSP olarak atanmasında, şirketin bulut çözümlerinde Türkiye’deki en iyi kurumsal bulut iş pratiklerine sahip olması, müşteri ihtiyaçlarına ileri seviye araçlar ve servislerle yanıt verebilmesi, sertifikalı ve deneyimli Azure çalışanları ile 7/24 müşterilerin yanında olması, SLA güvencesinde hızlı geri dönüşleriyle iş sürekliliğini garanti altına alabilmesi gibi birçok unsur belirleyici oldu.

KoçSistem Microsoft Azure müşterileri, konu ile ilgili bulut hizmetlerine ve detaylara "azure.kocsistem.com.tr" web adresinden erişebiliyor.

– Bulut hizmetlerinde 20 yıllık deneyim

Yönetilen Hizmetler (Managed Services) alanında 20 yıllık iş deneyimi ile müşterilerinin dijitalleşme serüvenlerine katkıda bulunan KoçSistem'in bugün 300’e yakın müşterisine bu hizmet sunuluyor.

KoçSistem bu anlaşma ile bulut yolculuklarının tüm katmanlarında müşterilerine rehberlik ederken, bulut uygulamalarının yaygınlaştırılmasından, danışmanlığına ve bulut operasyonlarının yönetimine kadar hemen her aşamada şirketlerin değer üretimine katkıda bulunacak.

Kurumların Azure uygulama performansını 7/24 izleyen KoçSistem, her yerden ulaşılabilen Azure alanında uzman teknik servisiyle çıkabilecek herhangi bir soruna anında müdahale edebiliyor.

– Sunulacak hizmetler

Yönetilen Hizmetler alanındaki zengin deneyimi ile KoçSistem, bu alanda uzman çalışanları ile Azure üzerindeki tüm analitik servislerin kurulumunu, konfigürasyonunu, yönetimini yapabildiği gibi her servis özelinde müşteri ihtiyaçlarına özel danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Bulut platformlarının yönetiminde güvenlik endişelerine de sahip olduğu ileri teknolojiler ve güçlü altyapı ile yanıt veren KoçSistem, özellikle Azure’a geçiş sürecinde şirketlerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve network aksiyonlarını yine onlar adına alarak müşterilerine güvenli bir çalışma ortamı sağlıyor.

Microsoft Azure MSP (Managed Service Provider) şapkası altında müşterilerinin bulut geçişini kolaylaştırmayı hedefleyen KoçSistem, bu kapsamda sunduğu hizmetler şöyle:

"KoçSistem deneyimli kadrosu ile Azure üzerinde kullanılan ya da kullanımı planlanan sistemlerin altyapılarını kuruyor, uçtan uca yönetiyor ve bu sistemlerle ilgili danışmanlık veriyor. Azure üzerinde bulunan ya da bulunması planlanan çeşitli veri tabanlarını, KoçSistem müşterileri için kuruyor, bu sistemlerle ilgili danışmanlık veriyor ve bu sistemleri uçtan uca yönetebiliyor. Uygulama geliştirme hizmetleri kapsamında ise KoçSistem uzman kadrosuyla, mevcut uygulamaları modernize ederek daha esnek, daha ölçeklenebilir ve daha kolay yönetilebilir hale getiriyor."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Honor tüketici deneyimini en iyi noktaya taşımak üzere akıllı ve entegre teknoloji çözümleri sunmak için Microsoft ile stratejik iş ortaklığını genişleteceğini açıkladı.

Honor'dan yapılan açıklamada, Microsoft ile stratejik iş ortaklığının genişletileceği duyuruldu. Honor’un Shenzhen’deki yeni merkezinde gerçekleşen imza töreninde, Honor ve Microsoft’un ileri teknoloji yapay zeka ve yeni teknolojik cihazlar geliştirmek, geleceğe dönük stratejiler oluşturmak ve Honor'un dünya çapındaki "1+8+N" stratejisini desteklemek için çalışacaklarını açıklandı. Honor bu kapsamda Microsoft Windows 11 yüklü dünyanın ilk dizüstü bilgisayarlarından biri olan Honor MagicBook V 14'ün lansmanına dair detaylar da paylaştı.

– “HONOR ve Microsoft güç birliğine devam edecek”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Honor Üst Yöneticisi (CEO) George Zhao, tüketici odaklı bir yaklaşım benimsemeye ve kullanıcılar için sınıfının en iyisi ürünler geliştirmeye kararlı olduklarını kaydetti. Zhao, "Açık olmaya, iş birliğine ve yeniliğe olan güçlü inancımızla, teknolojik yeteneklerimiz, pazar anlayışlarımız ve Ar-Ge yeniliklerimizle birlikte birinci sınıf bir ürün deneyimi yaratmak için sektördeki küresel tedarik zinciri ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışacağız. Honor ve Microsoft, stratejik ortaklığımızı güçlendirmeye ve çeşitli kullanıcı senaryoları için farklı yazılım ve donanım teknolojilerini üreten çözümler sunmaya devam edecek. Honor ve Microsoft'un herkese yeni bir akıllı dünya yaratmak için ileri teknoloji cihazlar ve bütün olasılıkların yer aldığı senaryo ekolojisiyle bağ kurabileceğine eminiz." ifadelerini kullandı.

– "Asya’da doğan yenilikleri dünyaya açmayı umuyoruz"

Açıklamada görüşleri yer alan Microsoft GCR Kurumsal Başkan Yardımcısı, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Dr. Hou Yang ise yeni normalde hayatın her alanında dijital dönüşümün hızlandığını belirterek, "Hibrit çalışma ve ortam zekasının yükselişiyle müşteriler hem iş hem de ev için mobil bilgi işlem cihazlarından, sistemlerinden ve uygulamalarından daha fazla kolaylık, güvenlik ve daha iyi etkileşim bekliyorlar. Microsoft olarak, Honor ile stratejik iş birliğimizi sürekli olarak derinleştirip genişleterek, yazılım ve donanım zekasının entegre gelişimini hızlandırmayı, son kullanıcılara daha iyi deneyimler sunmayı ve Microsoft Azure'dan yararlanarak Asya'da doğan yenilikleri dünyaya açmayı umuyoruz." açıklamasında bulundu.

– Dünyada Windows 11 kurulu gelecek ilk bilgisayar: MagicBook V 14

Honor, 26 Eylül’de düzenlenecek Honor Smart Life Product Launch etkinliğinde, dünyada yeni Windows 11 işletim sistemiyle çıkacak ilk ürün olan MagicBook V 14 modelini tanıtacak. Honor, daha iyi bir Windows 11 deneyimi oluşturmak için hedeflenen özelleştirmelere ve yükseltmelere ek olarak, yazılım ve donanım entegrasyonunda daha gelişmiş özelliklerle, yeni işletim sisteminin potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

Honor'un köklü teknoloji ve iş ortaklarından biri olan Microsoft, şirketin tamamen bağımsız hale gelmesinden sonra Honor ile iş birliği yapan ilk tedarikçi grubu arasında yer aldı. Honor, Aralık 2020'den bu yana resmi küresel işletim sistemi olarak Windows 10'u kullanıyor. Honor MagicBook Pro, Windows 10 ile donatıldı ve resmi lansmanından bu yana Tech Radar, Wired ve Expert Review dahil olmak üzere sekiz uluslararası medya başlığı tarafından "IFA 2020'nin En İyisi" olarak kabul edildi. MagicBook Pro ayrıca Çin, Rusya, İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya, İtalya ve Malezya dahil 20'den fazla pazarda en çok satan ürün oldu.

Honor ve Microsoft, iş yeri iş birliği gibi daha fazla kullanıcı senaryosu ve deneyimi için ekosistem deneyimini geliştirmek üzere Windows ve Android'in entegre edilebileceği gelecekteki fırsatları keşfetmeye devam edecek.

İSTANBUL – KoçSistem, bu yıl 22'ncisi düzenlenen Türkiye'nin ilk 500 Bilişim Şirketi (Bilişim 500) Araştırması'nda Türkiye'nin "Bilgi Teknolojileri Sistem Entegratörü ve İş Ortağı" kategorisinde pazar liderliğini sürdürdü.

KoçSistem açıklamasına göre, Türkiye'nin en değerli markalarının dijital dönüşüm ortağı olan KoçSistem, "Sistem Entegratörü ve İş Ortağı" ana kategorisi ile birlikte "Donanım", "Hizmet-Kurulum Bakım Destek Hizmeti", "Hizmet-Barındırma Yönetim Hizmeti" ve "Bilişim Plus-Yapay Zeka" kategorileri olmak üzere toplam 5 kategoride birincilik ödülüne layık görülürken, ödülleri Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Evren Dereci aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, "Bilişim 500, şirketimiz KoçSistem'i ana kategorimizde bu yıl da lider ilan ederek bizleri bir kez daha gururlandırdı. 'Bilişim durursa hayat durur' bilinci ve sorumluluğuyla evinde, ofiste, sahada, müşteri lokasyonlarında özveri ile çalışan tüm KoçSistem çalışma arkadaşlarıma ve ailelerine bu birbirinden kıymetli ödülleri ithaf ediyorum. Bu yolculukta bizlere güven duyan, heyecanımızı paylaşan, inancımızı perçinleyen değerli müşterilerimize ve iş ortaklarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.