Koçtaş perakendede 25'inci yılını kutluyor

İSTANBUL (AA) – Ev geliştirme perakendeciliğinin önemli aktörlerinden Koçtaş, sektörde 25. yılını kutluyor.

Koçtaş'tan yapılan açıklamaya göre, Koçtaş, ticaret hayatına 1955 yılında yapı malzemeleri toptancısı olarak adım attı ve 1996 yılında İzmir Bornova’da açtığı ilk mağazasıyla perakende sektöründe büyümeye başladı.

Bu yolculukta 25 yılı geride bırakan Koçtaş bugün Edirne’den Artvin’e, Sinop’tan Hatay’a kadar 34 ilde 149 mağazasıyla hizmet verirken dijital kanallarıyla da tüm Türkiye’ye ürün ve hizmetlerini ulaştırıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu, şirketin 1955 yılında Vehbi Koç tarafından inşaat projelerine yapı malzemeleri toptancısı olarak hizmet vermek amacıyla kurulduğunu belirterek, "2000 yılında B&Q’nun da dahil olduğu ev geliştirme sektörünün dünya çapındaki en büyük üç şirketinden biri olan Kingfisher grubuyla ortaklık anlaşması imzaladık. Dünyada esmeye başlayan dijital dönüşüm rüzgarına hızla uyum sağlayarak www.koctas.com.tr’yi hizmete açtık ve dijital dünyaya adım attık.

Büyüme stratejimizin kalbini oluşturan mahalleli mağaza formatımız Koçtaş Fix’in ilk mağazasını İstanbul Çekmeköy’de hizmete açarak çoklu kanal yapılanmamızın en önemli bacaklarından birini devreye almış olduk. Bugüne geldiğimizde perakende yolculuğumuzda başarılarla dolu 25 yılı geride bıraktık. Perakendecilikte emin adımlarla ilerlerken, müşteri ve çalışan deneyimine, teknolojiye sürekli yatırım yapmayı, istihdam ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı, tedarikçilerimizle birlikte sektörü geliştirip pazar payımızı güçlendirmeyi sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Kılıçoğlu, şunları kaydetti:

“2020 yılında salgın sürecinin etkilerine rağmen toplamda yüzde 10’luk bir büyüme elde ettik. Mobil, web ve kiosktan oluşan dijital kanallarımızda önceki yıla göre yüzde 70 artış yakalayarak, toplam ciromuzun içerisinde dijitalin oranını yüzde 8’e ulaştırdık. Müşterilerimizin artan taleplerine karşılık verebilmek için mağaza açılış yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik ve 2020 sonu itibarıyla, 47 Koçtaş Fix, 1 tane de büyük format olmak üzere toplam 48 yeni mağazamızı hizmete açtık.

2020’de dijital yatırımlarımıza hızla devam ettik. 2021 yılında Türkiye genelinde 100 yeni mağaza daha açacağız ve dijital yatırımlarımızı aralıksız sürdüreceğiz. 2021 yılında tüm yatırımlarımızın yüzde 30’unu dijitale ayırmayı ve dijital kanalda yüzde 75 büyümeyi planlıyoruz. 25. yılımızda hem mağazalarımız hem de dijital kanallarımız aracılığıyla milyonlarca müşteriye ulaşmış durumdayız.”

Müşterilerinden aldıkları güvenle büyüme stratejisini her durum ve koşulda aralıksız hayata geçirdiklerini vurgulayan Kılıçoğlu, “Müşterilerimizden gelen yoğun talep ve olumlu geri bildirimlerle Koçtaş Fix mağazalarımıza yaptığımız yatırımın ne kadar değerli olduğunu gördük. Koçtaş Fix ile büyümemizi sürdürürken henüz faaliyet göstermediğimiz illerde müşterilerimizin taleplerini değerlendirerek büyük Koçtaş mağazası açılışlarına da devam edeceğiz.

Bu zorlu dönemde hem dijital kanallarımız hem de yaygınlaşan mağaza ağımızla çok daha kolay ulaşılabilir olurken, istihdama ve ülke ekonomisine, yerli tedarikçilerimizin gelişimine de katkı sağlamayı sürdürüyoruz. 2023 yılına geldiğimizde mağaza sayımızı 3 kat artırarak toplam 600 mağaza ve buna paralel olarak yaklaşık 4 bin çalışanımız ile mevcut ve yeni müşterilerimize en iyi markaları en uygun fiyatlarla sunmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Koçtaş, özellikle küçük evlerde yer kazanmak için farklı amaçlarla kullanılabilecek ürün önerileri sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bazı ürünleri amacı dışında kullanarak hem tasarruflu hem de kullanışlı alanlar oluşturmak isteyenler için ev dekorasyonunda hayat kurtaracak önerilere Koçtaş mağazaları, Koçtaş mobil uygulaması, koctas.com.tr ve Yaşayan Evler Blog’dan ulaşılabiliyor.

Koçtaş, farklı amaçlarda kullanılabilen ürünlerle hem tasarruflu hem de kullanışlı alanlar oluşturmak isteyenlere öneriler sunuyor. Koçtaş’ın dekorasyon ipuçları özellikle küçük evlerde alandan maksimum yer kazanılmasını sağlıyor.

Şirketten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Çekmeceye konduğunda karışıklığa sebep olabilecek ve alan dar olduğu için şifonyer üzerine de bir takı askılığı koyulamayacak durumlarda mobilya kulpundan takı askılığı yapmak ve duvara asmak mümkün; yatak odasında ya da banyoda uygulanabilir bu fikir için bir tahta çıta ve birkaç mobilya kulpu yeterli olacak.

Özellikle küçük evler dekore edilirken değerlendirebilecek bu fikir, hem alandan tasarruf etmek hem de duvarları hoş bir şekilde dekore etmek için alternatif oluyor; Kitaplık konumlandıracak alanı olmayanlar ya da dekoratif rafları kitaplık olarak değerlendirmek yerine daha farklı dekorasyon fikirleri arayanlar için çözüm Koçtaş’ta. Geniş köşebentleri duvara monte ettikten sonra kitap arka kapağının iç kısmına ve köşebentin altına birer mıknatıs yapıştırarak yepyeni bir dekoratif bir kitaplık oluşturmak kolay. Küçük çalışma alanlarında kullanılabilecek çerçeveden yazı tahtası için çerçevenin cam kısmına kara tahta boyası uygulamak yeterli olacak. Daha büyük bir tahtaya ihtiyacı olanlar da çalışma alanının duvarını kara tahta boyasıyla boyayarak tüm duvarı yazı tahtasına dönüştürebilir.

Yaşam alanının olmazsa olmazları bitkilere evlerinde yer vermek isteyenler paletleri duvarlara konumlandırarak bitkilere özel alanlar oluşturabilir. Bu fikri uygulamak için sadece bir palet, askılı saksılar ve bolca bitki yeterli olacak; Az yer kaplayan çok amaçlı ürünler, küçük evleri dekore ederken son derece önemli bir görev üstleniyor.

Bu ürünlerden biri olan tabureleri depolama alanına dönüştürmek mümkün. Bunun için jüt ipi plastik tabureye sıcak silikon yardımıyla sardıktan sonra ters çevirerek taburenin içine bir kumaş ile kaplamak yeterli olacak; Evindeki bir eşyayı yerleştirirken o ürünün içine başka şeyleri şık bir şekilde koyarak yerden tasarruf etmek de mümkün… Bavulu uygun bir alana açık bir şekilde yerleştirerek içerisine kitap ve dergi koymak bunun en güzel örnekleri arasında yer alıyor."

İSTANBUL (AA) – Koçtaş, kamp için aranan tüm ürünleri uygun fiyatlarla satışa sunuyor.

Koçtaş'ın açıklamasına göre, salgınla birlikte en çok tercih edilen tatil şekli olan kamp için tüm ihtiyaçlara mağazalardan, koctas.com.tr'den veya Koçtaş mobil uygulamasından ulaşılabiliyor.

Çadırlardan uyku tulumlarına, kolay taşınabilir, açılır-kapanır kamp sandalyelerinden kamp masalarına, yemek pişirme setinden çaydanlıklara, fener ve aydınlatıcılardan taşınabilir şarj aleti ve hijyen ürünlerine kadar kamp için gerekli tüm ürünler uygun fiyatlarla Koçtaş'ta müşterileri bekliyor.

Öte yandan, Koçtaş'ın kampa nereye gideceklerini düşünenler ve kamp için hangi malzemelere ihtiyaçları olacağını öğrenmek isteyen kişiler için hazırladığı sayfada Türkiye'deki en popüler kamp rotaları ve bu rotalarla ilgili detaylı bilgi de yer alıyor.