Koçtaş'ın teknolojik yatırımlarına “Dijital Dönüşüm Zirvesi”nden iki ödül

İSTANBUL (AA) – Koçtaş, International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen "Dijital Dönüşüm Zirvesi 2020"de Çoklu Kanal Deneyimi İnovasyonu (Omni Experience Innovator) kategorisinde 2 ödüle birden layık görüldü.

Şirket açıklamasına göre, Koçtaş, "Dijital Dönüşüm Zirvesi 2020"de Çoklu Kanal Deneyimi İnovasyonu kategorisinde "Ustabilir" uygulaması ile birincilik ödülünün, "Self-Servis Cepte Ödeme" platformu ile ikincilik ödülünün sahibi oldu. Ustabilir uygulaması daha önce de pazarlama teknolojilerinin en başarılı kullanımlarının ödüllendirildiği "MarTech Awards"da "Perakende Sektöründe En İyi Teknoloji Kullanımı" kategorisinde ödüllendirilmişti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koçtaş Bilgi Teknolojileri ve Ar-Ge Direktörü Uğur Serkan Taşkın, 2018 yılı içerisinde hayata geçirdikleri "Ustabilir" mobil uygulaması sayesinde evinde yaptıracağı tadilat için güvenilir bir usta ihtiyacı duyanlar ile ustalar arasında tamamen ücretsiz bir köprü oluşturduklarını ifade etti.

– "Ustabilir uygulamamızda 10 bine yakın usta bulunuyor"

Bu uygulamayı bir adım ileri taşıyarak "ustabilir.com"u da geçen aylarda hizmete açtıklarını aktaran Taşkın, şunları kaydetti:

"Böylece daha fazla müşterimize ulaşma imkanımız oldu. Ustabilir'de kullanıcılar; ihtiyaç duyulan hizmet için, seçili bölgedeki ustaları kolaylıkla filtreleyebiliyor, aradığı ustayı yorum, sertifika, puan ve referans işleri üzerinden değerlendirebiliyor. Ustalar ise uygulama üzerinden kendilerine profil sayfalarını oluşturup, müşteri ağını genişletebiliyor ve Koçtaş'ın kendilerine sunduğu ek avantajlardan yararlanabiliyor. Son 1 yılda 2 bin 330 yeni usta üyemiz ile birlikte şu an Ustabilir uygulamamızda onaylı 10 bine yakın usta bulunuyor. İşimizin belkemiği olarak tanımladığımız ustalarımıza birçok avantaj sağlamak için sürekli çalışıyoruz.

Yenilikçi ödeme bakış açısı ile geliştirdiğimiz Self-Servis Cepte Ödeme platformu sayesinde müşterilerimize alışverişlerinde temassız ve hızlı ödeme fırsatı sunuyoruz. Müşterilerimiz, bu platform ile herhangi bir ödeme noktasına ihtiyaç duymadan, temassız ve güvenli olarak kendi cep telefonları üzerinden ödemelerini gerçekleştirip satın alma sürecini tamamlayabiliyorlar. Pandemi döneminde sağladığımız bu temassız ödeme hizmeti, perakende sektöründe de örnek bir dijital dönüşüm projesi oldu."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Koçtaş, yaşam alanlarına girişten itibaren dekorasyon tarzını yansıtmak isteyenler için çıta ve duvar kAğıdı ile koridor yenileme önerisi ve çözümleri sunuyor.

Şirket açıklamasına göre, Koçtaş’ın özellikle yeterince ışık almayan koridorlara ferah bir dokunuş katmak için kolay uygulanabilir çözüm önerileri bulunuyor. Yenilecek koridorlar için duvar kağıdı seçimi yapıldıktan sonra alanın uygunluğuna göre kesilen duvar kağıdı, fırça ve duvar kağıdı yapıştırıcısı yardımıyla uygulanabilir. Koçtaş uzmanları, duvar kağıdını yapıştırırken kava kabarcığı kalmamasına ve desenlerin birbirini takip edecek şekilde sıralanmasına dikkat edilmesini tavsiye ediyor.

Açıklamaya göre, duvar kağıdını duvarın yarısına denk gelecek şekilde tüm koridora uyguladıktan sonra çıta uygulamasına başlanabilir. Bu yenileme işlemi için Koçtaş’ta bulunan ahşap dekoratif çıtalar kullanılabilir. Koçtaş uzmanları çıtaları, uygulama yapılacak alanların ölçüsüne uygun olarak dekupaj testere ve köşelere denk gelecek yerleri 45 derece açı ile kesilmesini öneriyor. Daha uygun maliyetli ve kesme işlemi daha kolay olan bir seçenek isteyenler ise strafor çıtaları tercih edebilir. Ölçüye uygun kesilen çıtalar, arkalarına soğuk silikon sürülüp duvara yapıştırılarak ve kalan kısımları beyaza boyanarak yenileme çalışması tamamlanabilir.

Çıta ve duvar kağıdı uygulayarak koridorlarına yeni bir görünüm katmak isteyenler, "Yaşayan Evler BLOG"unu, aradıkları her şeyi tek bir adreste bulmak isteyenler Koçtaş mağazalarını, Koçtaş mobil uygulamasını ve "koctas.com.tr"yi ziyaret edebiliyor.

İSTANBUL (AA) – Koçtaş, öğrencilerin rahatça çalışabilmek ve kendine zaman ayırmak için ihtiyaç duyacağı tüm çözüm önerilerini ve ürünleri bir arada sunuyor.

Koçtaş'ın açıklamasına göre, şirket, genç ve çocuk odalarından çalışma masalarına, sandalyeden kitaplığa, masa lambalarından saklama kutularına kadar birçok mobilya ve aksesuarla evlerde düzeni değiştirerek daha verimli çalışma ortamları oluşturmayı mümkün kılıyor.

Koçtaş uzmanları, çalışma masalarının gün ışığından faydalanılacak şekilde konumlandırılmasını ve gerekli durumlarda masa aydınlatmalarının kullanılmasını tavsiye ediyor.

Kitap, defter ya da diğer ihtiyaçların yanı başında olmasını isteyenlere raflı çalışma masaları öneriliyor. Çalışma lambası seçiminde gövdesi veya başlığı ayarlanabilir masa lambaları öne çıkıyor.

Uzmanlar, çalışma odasında ya da sadece masanın olduğu duvarda odaklanmayı kolaylaştıran renklerin tercih edilmesi tavsiyesinde bulunuyor. Ders çalışılacak alanın ve çalışma masasının her zaman düzenli olması önerilirken, düzeni sağlamak için kitaplık, raf ve saklama kutularının kullanılabileceği belirtiliyor.