“Kurumsal yönetim farkındalığı artmalı”

İZMİR (AA) – Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Başkanı Feyyaz Ünal, kurumsal yönetim konusundaki farkındalığı ve Türkiye'deki iyi uygulamaları artırmayı hedeflediklerini bildirdi.

TKYD Başkanı Ünal, Ege İhracatçı Birliklerinde düzenlenen basın toplantısında, derneklerinin, kurumsal yönetim anlayışını ülke genelinde tüm şirketlerde yaygınlaştırmak amacıyla faaliyetler yürüttüğünü vurguladı.

Yatırımı çeken ana faktörlerin başında gelen "güven" unsurunun "iyi yönetimden" geçtiğini ifade eden Ünal, "Ülkeler için sürdürülebilirliğin ve kalkınmanın yolu, mikro ölçekten bakıldığında şirketlerin iyi yönetilmesinden geçiyor. Kurumsal yönetimle büyüyen şirketler aynı zamanda, faaliyet gösterdikleri ülkeleri de küçük şirket ülkesi olma riskinden çıkarıyor. Bu doğrultuda, ihracatçı birlikleri ve sanayi odaları ile yaptığımız toplantılarla ülkemizde kurumsal yönetim konusundaki farkındalığı ve iyi uygulamaları artırmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Kurumsal yönetim anlayışının ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla sanayi ve ticaret odalarıyla toplantılar planladıklarını dile getiren Ünal, kurumsal yönetim ilkelerinin özendirilmesi ile iyi uygulamaları, farklı çalışmalarla desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Toplantıda, TKYD'nin, 1 Ekim'de Ege İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde "Kurumsal Yönetim ile Şirketinizi Nasıl Geleceğe Taşırsınız?" konulu panel düzenleyeceği bilgisi de paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Koca: "İyileşen sayısı 120 bini geçti.Yoğun bakım desteğine ihtiyaç azalmaya devam ediyor. Başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu"

Son 24 saatte 1321 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 120 bin 15 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 987 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 29 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 157 bin 814, can kaybı 4 bin 369 oldu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile telefonda görüştü.

Erdoğan-Said görüşmesinde Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı.

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 121 artışla 36 bin 914'e yükseldi.