Lezita “Dünya Lezzetleri” ürün serisi ile restoran lezzetlerini evlere taşımaya devam ediyor

İSTANBUL (AA) – Lezita, soslu "Dünya Lezzetleri" ailesini müşterileri ile buluşturdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Lezita, "Kekikl'm", "Köril'm" ve "Fesleğenl'm" ürünlerini sostaki uzmanlığı ile tüketicilerine sundu.

Pazarda inovatif ürünleriyle öne çıkan Lezita, salgın döneminde özellikle restoranlarda rastlanan lezzetleri evlere taşımaya odaklandı. Lezita, bu doğrultuda geliştirdiği yeni soslu "Dünya Lezzetleri" ürün serisini tüketicileriyle buluşturdu.

Salgın döneminde kesintisiz olarak çalışmaya, üretmeye devam eden Lezita, yeniliklere de imza atıyor. Lezita'nın yenilikçi iş stratejisi doğrultusunda geliştirilen "Dünya Lezzetleri" serisi; İtalyan usulü kekikli piliç sote "Kekikl'm", Tibet usulü körili piliç sote "Köril'm", Gürcistan usulü fesleğenli piliç sote "Fesleğenl'm" ürünlerinden oluşuyor. Lezita, 3 farklı damak tadına sahip ülkenin baharat ve otlarla zenginleştirilmiş soslarıyla öne çıkan piliç eti lezzetlerini sostaki uzmanlığı ile tüketicilerine sunuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL(AA) – 9 aylık uzun bir aradan sonra 10 Temmuz günü kapılarını tekrar açan İSFANBUL Tema Park, Kurban Bayramı tatilini doyasıya eğlenceyle geçirmeyi tercih edenlere benzersiz bir tatil deneyimi sunacak.

İSFANBUL Tema Park'tan yapılan açıklamaya göre, aile boyu eğlencenin tadını çıkarmak isteyen misafirler, alınan üst düzey hijyen önlemleri doğrultusunda hem eğlenceye doyacak hem de adrenalini maksimum seviyede yaşayacak.

“Nerede o eski bayramlar?” diyenlerin öncelikli adresi olmaya hazır İSFANBUL Tema Park, eğlencenin yanı sıra bünyesinde bulunan ve 7’den 70’e herkesin damak zevkine uygun kafe ve restoranlarında da eşsiz lezzetleri ile acıkanlara lezzet şöleni sunacak.

Bayram tatilinin en iyi adresi olan İSFANBUL Tema Park’ta tüm yaş gruplarına hitap eden 30’a yakın eğlence ünitesi bulunuyor.

Bunların arasında 100 km hıza çıkan dünyanın en iyi 4. Roller Coaster “Nefeskesen”, İstanbul’un Fethi’ni insansı robotlarla anlatan “Fatih’in Rüyası”, “Adalet Kulesi”, “Viking” ve “King Kong” gibi üniteler yer alıyor.

Bayramı bayram tadında geçirmek isteyenler için İSFANBUL Tema Park’ın kapıları, bayramın birinci günü 12.30- 21.30; iki, üç ve dördüncü günü ise 11.30-21.30 saatleri arasında ziyaretçilerine açık olacak.

İSTANBUL (AA) – Metro'nun Adana mağazası, kentte faaliyete başlamasının 25. yıl dönümünü kutluyor.

Metro Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Metro Türkiye'nin en büyük 6. mağazası olan Metro Türkiye Adana mağazası, çeyrek asırdır kentte faaliyet gösteriyor.

Adana için iyi olanı yapmak amacıyla birçok çalışmaya imza atan Metro Türkiye, salgın döneminde "Küçük İşletmem İçin" hareketi kapsamında verdiği maddi desteklerle otel, restoran ve kafelerin yanında yer alırken, Adanalıların alışveriş deneyimini daha da iyileştirmek adına Metro Fast gibi modern çözümleri de sunuyor.

Türk mutfağının zengin potansiyelini ortaya çıkarmak için Adana'nın yerel lezzetlerini koruyan ve bu lezzetleri müşteriler ile buluşturan mağaza, en yakın iş ortaklarından olan otel, restoran ve kafelere yönelik hizmetleri ile de bölgeye katkıda bulunuyor.

İndirim kampanyası

Mağaza, bugünün önemi nedeniyle bir indirim kampanyası da başlattı. 21-27 Haziran'da geçerli kampanya kapsamında, işletmelerin temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik ürünlerde yüzde 50'ye varan indirimler yapılacak.

25 yıldır Çukurova bölgesine hizmet veren ve Metro Türkiye'nin en büyük 6. mağazası olan Adana mağazası otel, restoran ve kafe işletmelerinin bir numaralı iş ortağı olma vizyonuyla çalışmalarını salgında aralıksız sürdürüyor.

Metro Türkiye'nin ülke genelinde iş ortaklarıyla birlikte gerçekleştirdiği "Küçük İşletmem İçin" hareketi kapsamında, Adana'daki 40 işletmeye işletme başına 5 bin liralık ürün ve servis desteğinde bulundu.

– "Adana'nın gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Metro Türkiye Adana Mağazası Müdürü Hakan Atak, şunları kaydetti:

"Türkiye'ye yatırım yapan ilk uluslararası perakendeci unvanına sahip bir perakende şirketinin Adana mağazası olarak faaliyet gösterdiğimiz 1996 yılından bu yana biz de Çukurova bölgesinde öncü uygulamalarımızla ekonomik katma değer yaratıyoruz. Adana'da mağazamıza kayıtlı alışveriş yapan toplam 2 bin 200 HORECA müşterimiz bulunuyor. HORECA işletmelerinin sofralarını farklı kılacak, vegan, diyabetik, organik, coğrafi işaretli toplam 22 bin çeşit ürünümüzle sektörün tedarik noktasıyız. Mağazamızda HORECA için özel bu ürünler içerisinde balık ürünlerimiz de bulunuyor. 85'ten fazla balık çeşidiyle şehrin en büyük balık noktasıyız. Aynı şekilde hem kırmızı hem de beyaz et grubunda yine kalite ve çeşit ile şehrin en büyük et mağazasıyız. Yaklaşık 200'den fazla çeşit peynir ile şehrin güçlü şarküteri noktasıyız. Özellikle Ultra Freş guruplarımız bizi şehirde HORECA için çok önemli kılmakta. Yöresel ürünler noktasında ise halihazırda reyonlarımızda 20'den fazla Adana markası bulunuyor. Sunar Yağ, Beta Çay, Çay Çiftlik süt ürünleri, Aykan Sos, Doğanay Şalgam, Bal İkizi Şeker, Pak Yürek, Anavarza ve Binboğa Bal, Peros Deterjan, Fuji Klima bu ürünlerimizden başlıcaları."

Atak, işletmeleri desteklerken mağazayı ziyaret eden müşterilerine de en iyi denemi sunmak için yeni projeler hayata geçirdiklerini aktararak, "Bu kapsamda Metro Fast çözümümüzü özellikle pandemi ile artan hızlı, kolay ve temassız alışveriş ihtiyacını karşılamak üzere Adana mağazamızda da uygulamaya soktuk. Müşterilerimizin kasada bekleme dönemini bitiren ve alışveriş için toplamda harcanan süreyi dakikalara düşüren böylesi önemli bir uygulamayı Adana'daki müşterilerimizin kullanımına sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çeyrek asırdır olduğu gibi gelecekte de ülkemizin en büyük şehirlerinden olan, bölgemizin tarım, ticaret ve kültür merkezi Adana’nın gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken çalışanlarımız ile birlikte Adana için ‘en iyi’ olanı yapmak amacıyla çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Sağlık Bakanı Koca açıkladı

Bakan Soylu: "Bu gece yarısından itibaren 81 ilde kafeterya ve restoranlarda müzik yayını sona erecek"

Restoran ve kafeler müşteri kabul etmeye başladı