Pts. Eki 14th, 2019

Lise öğrencilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek

İSTANBUL (AA) – Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için Fetih Suresi okudu.

Lisenin 11. sınıf öğrencileri, ilk derse başlamadan önce Barış Pınarı Operasyonu'na katılan askerlere manevi destek amacıyla Fetih Suresi okudu. Öğrenciler, Mehmetçik için dua etti.

Öğretmenleri tarafından kaydedilen görüntülerde öğrenciler hep birlikte "Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri olarak asker ağabeylerimizin yanındayız, Allah yardımcıları olsun." dedi.

Erdoğan: "(Barış Pınarı) Harekatımızı sonuna kadar götürmekte kararlıyız. Başladığımız işi bitireceğiz. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye Barış Pınarı Harekatı'yla en az 1974 Kıbrıs Barış Harekatı kadar hayati önemde bir adım atmıştır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sadece terör örgütünün bir sözde siyasi organizması var, onun haricinde şu anda milletimiz yekvücut halinde."

Erdoğan: "(Barış Pınarı Harekatı) 700'ü aşkın havan topu bizim ülkemize, ilçelerimize atıldı. 18 şehidimiz, 200'e yakın yaralımız var."

Erdoğan: "Terör örgütlerine ve onların yularını elinde tutan şer odaklarına rağmen, terörü kaynağında yok etme irademizi asla sekteye uğratmadık."