Cts. Tem 20th, 2019

LÖSEV'e 15 bin lira bağışlayarak ceza almaktan kurtuldu

– Manavgat’ta hakaret, tehdit ve kasten yaralama suçlamaları nedeniyle hakkında soruşturma açılan şüpheli, uzlaştırma kapsamında LÖSEV’e bağış yapması karşılığında ceza almadı

ANTALYA (AA) – Antalya'nın Manavgat ilçesinde "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçundan hakkında soruşturma açılan şüpheli, uzlaştırma kapsamında 'e 15 bin lira bağış yapması karşılığında ceza almaktan kurtuldu.

Aydınevler Mahallesi'nde ismi öğrenilemeyen iki kişi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu bir kişi yaralandı. Bu kişinin şikayetçi olması üzerine ismi açıklanmayan şüpheli hakkında "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçundan soruşturma başlatıldı.

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyayı tarafların anlaşması ihtimali bulunması sebebiyle uzlaştırmacı Faruk Cömert'e gönderildi.

Uzlaştırmacı Cömert'in görüştüğü mağdurun LÖSEV'e 15 bin lira karşılığında şikayetinden vazgeçeceğini belirtmesi üzerine taraflar arasında uzlaşma sağlandı.

LÖSEV'e bağışta bulunan şüpheli, 3 yıl 3 aydan 9 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaktan kurtuldu.

Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, yaptığı açıklamada, uzlaştırmanın hedefinin suçun işlenmesinden sonra fail ve mağdur arasında meydana gelen çekişmeyi tarafsız bir uzlaştırmacının girişimiyle çözmek olduğunu söyledi.

Yılmaz, tarafların uzlaşmasıyla mahkemelerin iş yükünün azaldığına dikkati çekti.

  • LÖSEV'e bağış yaptı, yargılanmaktan kurtuldu
  • KONYA (AA) – Konya'nın Yunak ilçesinde sözlü ve fiziki yolla tehdit suçundan hakkında soruşturma başlatılan bir öğrenci velisi, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığının Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla şikayetçisi olan öğretmenle anlaştı.
    Geçen yıl yaşanan olayda Halil Alak (45), Yunak Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde okuyan çocuğuna düşük not verdiği gerekçesiyle tartıştığı öğretmen Zekiye Bulut'u (28) tehdit etti.

  • LÖSEV'e bağış yaparak yargılanmaktan kurtuldu

  • – Trafikte tartıştığı kişiyi darbeden şüpheli, LÖSEV’e bin 500 lira bağışta bulunarak şikayetçiyle uzlaştı