Maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına defile

ANKARA (AA) – Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu öğrencilerince tasarlanan takı, elbise ve ayakkabılar, maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencileri yararına düzenlenen defilede sergilendi.

Beypazarı MYO Moda, Kuyumculuk Takı Tasarımı ile Ayakkabı Tasarım ve Üretimi bölümlerinin öğrencileri ve öğretim görevlileri tarafından yapılan tasarım ürünleri, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Abdülkadir Noyan Salonu'nda gerçekleştirilen defileyle katılımcıların beğenisine sunuldu.

Öğrencilerin tasarladığı birbirinden farklı takı, elbise ve ayakkabılar katılımcıların beğenisini kazandı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, burada yaptığı konuşmada, bu tarz etkinliklerin diğer öğrencileri de teşvik ettiğini söyledi.

İbiş, "Birinci amacımız yöresel giysi ve geleneksel kıyafetlerimizi yaşatmaya ve tanıtmaya çalışmak. O dokuyu biraz da uyarlayıp kaybolmadan günümüze taşımayı sağlamak. İkinci olarak ise buradan elde edilen gelir, ihtiyacı olan öğrencilere burs olarak gidiyor." ifadelerini kullandı.

Beypazarı MYO Müdürü Prof. Dr. Timur Gültekin de defilede yer alan kıyafetlerin yanı sıra bunların yapımında kullanılan kumaşların da öğrenciler ve hocalar tarafından üretildiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz."

MEB: "Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi başlayacak ve üç hafta sürecek."

ÖSYM Başkanı Aygün: "YKS'ye kaydını yapan ancak ödeme işlemlerini tamamlamayan adaylara yarın 09.00-23.59'da başvurularını tamamlama imkanı sağlandı"

EPDK Başkanı Yılmaz, akaryakıt fiyatlarında bu geceden itibaren dağıtıcı ve bayilerin kar marjlarından 17 ila 25 kuruş indirim yapacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız."

Video Haber: Tesettürlü top model Halima Aden podyuma çıktı
Etiketler: