Paz. Ağu 18th, 2019

Mahsur kaldığı kayalıkta doğuran keçi ve yavrusu kurtarıldı

– Denizli’de 2 gündür kayalıklarda mahsur kalan keçi ve doğurduğu yavrusu, AFAD ve DAK ekiplerince kurtarılarak sahibine teslim edildi

DENİZLİ (AA) – Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, 2 gündür kayalıklarda mahsur kalan ve orada doğum yapan keçi, yaklaşık 4 saat süren operasyonla kurtarıldı.

Karataş Mahallesi'ndeki dağlık arazide bir keçinin kayalıklarda 2 gündür mahsur kaldığı ihbarını alan AFAD ve Dağ Arama Kurtarma (DAK) ekipleri bölgeye hareket etti.

Sarp kayalıkta ip yardımıyla yaklaşık 100 metre tırmanan ekipler keçiye ulaştı. Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından kurtarılan ve orada doğum yaptığı öğrenilen keçi yavrusuyla sahibine teslim edildi.

Keçinin sahibi Turan Özcan, AFAD ve DAK ekiplerine teşekkür etti.

Kendi imkanlarıyla kurtarmaya çalıştıklarını ancak kayalıklar çok yüksek olduğu için başaramadıklarını belirten Özcan, "AFAD ve DAK'ı aradık. Geldiler ve keçimizi kurtardılar." dedi.

  • Adana'da kayalıklarda mahsur kalan kadın kurtarıldı
  • ADANA (AA) – Adana'da ayağının kırılması sonucu çıktığı kayalıklarla mahsur kalan kadın kurtarıldı.
    Aladağ ilçesinde yaşayan Münevver Gökçe, andız meyvesi toplamak için çıktığı kayalıklarda ayağının kırılması sonucu mahsur kaldı.
    İhbar üzerine olay yerine sevk edilen jandarma ve Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Can-Kur ekibi, Gökçe'yi yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu sedyeyle yola indirdi.
    Gökçe, 112