Cum. Eki 18th, 2019

Manisa'da karbonmonoksit zehirlenmesi

– Alaşehir ilçesinde karbonmonoksit gazından zehirlenen kadın yaşamını yitirdi, eşinin hastanedeki tedavisi sürüyor

MANİSA (AA) – Manisa'nın Alaşehir ilçesinde karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 kişiden biri hayatını kaybetti.

Belenyaka Mahallesi'nde bir bağ evinde kalan Adem (60) ve Kezban Karaoğlan'dan (54) haber alamayan yakınları, çifti kontrol etmek için ikametlerine gitti.

Evde baygın yatarken bulunan çift ambulansla Alaşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kezban Karaoğlan müdahalelere rağmen kurtarılamadı, eşinin ise hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Çiftin, bahçede nar ekşisi kaynatmak için yakılan ateşten aldıkları közü evin içindeki kovaya aktardıkları ve üzerine mangal kömürü ilave ederek yattıkları belirlendi.

Kezban Karaoğlan'ın cenazesi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

MSB: "PKK/YPG'nin güvenli bölgeden çekilmesi, ağır silahlarının toplanması ve tahkimatlarının tahrip edilmesi hususları, yakından takip edilmektedir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biz, bu anlaşmayı rejimle yapmadık, ABD ile yaptık. Rejim eğer böyle bir yanlış yaparsa bizden cevabını alır."

Erdoğan: "Ben bir terörist başının ne söylediğiyle ilgilenmem. Ben, millet ne söyler ona bakarım. Suriye'de de Suriye halkı ne söyler, ona bakarım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Terörle mücadele) Biz uluslararası camiadan da beklediğimiz olumlu cevabı alamayınca kendi göbeğimizi kendimiz kestik."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Terör örgütü) Bunlara sessiz kalmış olsaydık, müdahale etmemiş olsaydık bunlar daha da ileri doğru gidebilirdi."