Manisa'da sağlık çalışanları için 500 güvercin uçuruldu

MANİSA (AA) – Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele eden sağlık çalışanları için 500 güvercin uçuruldu.

Sağlık personeline destek vermek isteyen Turgutlu Güvercin Sevenler Derneği, ilçedeki devlet hastanesinin bahçesinde etkinlik düzenledi.

Etkinlik kapsamında Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ümit Aksoy, doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarının katılımıyla, hastanenin bahçesinde 500 güvercin gökyüzüne salındı.

Başhekim Aksoy, sağlık çalışanlarına yönelik desteğin kendilerine moral verdiğini söyledi.

Dernek Başkanı Musa Aydın ise "Sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu onlara göstermek ve moral vermek için burada bulunuyoruz. Güvercinlerimizle birlikte inşallah koronavirüs de uçar gider." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca: "İyileşen sayısı 120 bini geçti.Yoğun bakım desteğine ihtiyaç azalmaya devam ediyor. Başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu"

Son 24 saatte 1321 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 120 bin 15 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 987 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 29 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 157 bin 814, can kaybı 4 bin 369 oldu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile telefonda görüştü.

Erdoğan-Said görüşmesinde Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı.

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 121 artışla 36 bin 914'e yükseldi.

  • Van'da kavgaya karışan 13 kişiye 41 bin 340 lira ceza - VAN (AA) - Van'ın Gürpınar ilçesinde kavgaya karışan 13 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasını ve sosyal mesafeyi ihlal ettikleri gerekçesiyle 41 bin 340 lira ceza kesildi.Valilikten yapılan açıklamaya göre, ilçeye bağlı Cevizalan Mahallesi'nde küçükbaş hayvanların kullandığı yolun paylaşılamaması nedeniyle daha önce aralarında husumet olan iki aile fertleri arasında bugün çıkan tartışma kavgaya dönüştü.Kürek, taş ve kesici aletlerin de kullanıldığı kavgada 13 kişi yaralandı.Gürpınar Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan 3'ü gözlem altında tutulurken, değerleri taburcu edildi. Kavgaya karışan 13 kişiye de 1593 Sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunun 282. maddesine aykırı hareket ederek sokağa çıkma yasağı ve sosyal mesafe… Daha fazlasını oku »Van'da kavgaya karışan 13 kişiye 41 bin 340 lira ceza
  • Yunanistan'da kafe ve restoranlar açıldı - Yunanistan'da Kovid-19 vaka ve ölü sayısının azalmasıyla alınan önlemler kademeli olarak gevşetilerek normalleşme planları hayata geçiriliyor. Bu kapsamda ülkede, kafe ve restoranlar açıldı. Daha fazlasını oku »Yunanistan'da kafe ve restoranlar açıldı
Benzer Haber:  Son 24 saatte 1318 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 112 bin 895 oldu.