Cum. Oca 24th, 2020

Manisa'da üzüm bağında eski top mermisi bulundu

MANİSA (AA) – Manisa'nın Alaşehir ilçesinde üzüm bağında patlamamış eski top mermisi bulundu.

Kavaklıdere Mahallesi'nde traktörüyle üzüm bağını süren Mehmet İgan, pulluğa takılan metal cismi görünce durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

Ekipler, cismin Kurtuluş Savaşı dönemine ait olduğu değerlendirilen patlamamış top mermisi olduğunu tespit etti.

Top mermisi, uzman ekiplerin kontrolünde patlatılarak imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her şeyden önce bu 55 maddeyi Hafter'in kabul ettiği veya ateşkesi en azından kabul ettiğine inanmadım, inanmıyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Alman gazetecilere dönük olumsuz bir çifte standardın olmadığını, açıkça ve ilk elden burada ifade etmek isterim."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İdliblilere briket barınak yapımı) Bu konuda Merkel 'Belli bir desteği verebiliriz.' dedi."

Almanya Başbakanı Merkel, İdlib'ten Türkiye'ye doğru kaçan siviller için briket barınak yapımına destek verebileceklerini söyledi.

Erdoğan: "(Hafter) Bu desteklerin arkasında Abu Dabi yönetimi var, Mısır var. Bunlar silah desteğini veriyorlar ve Wagner yine bu işin arkasında var."

Erdoğan: "Bütün bunlar olurken 500 yıllık maziye sahip olan Türkiye'yi Libya'ya davet eden bu dostlara bizim 'Hayır' dememiz zaten mümkün değildi."

Almanya Başbakanı Merkel: "AB'nin mülteciler konusunda 3 artı 3 milyar avroluk desteğin dışında destek vereceğini düşünüyorum"

Erdoğan: "Terör noktasında herhangi bir tanınırlığı olmayan kişiye değil, Serrac'a ve ordusuna destek veriyoruz."

Almanya Başbakanı Merkel, Libya konulu Berlin konferasında kabul edilen maddelerin BM Güvenlik Konseyi'nde onaylanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Libya) Burada biz Serrac'ı yalnız bırakmayacağız, kendilerine elimizden gelen desteği vermekte kararlıyız."