Cum. Oca 24th, 2020

Mardin'de 2 PKK'lı terörist yakalandı

MARDİN (AA) – Mardin'de, MİT ve Emniyet'in ortak operasyonunda, metropollere bombalı saldırılar gerçekleştirmek, orman yangınları çıkarmak için gönderilen 2 PKK'lı terörist tutuklandı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK/KCK'nın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilerek, akamete uğratılması amacıyla MİT Mardin Bölge Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından dün ortak operasyon düzenlendi.

Operasyonda, terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG tarafından Türkiye'de saldırı için yetiştirilen ve terör örgütünün şehir yapılanması olan YPS bünyesinde faaliyet yürütmek üzere ülkeye gönderilen 2 terörist yakalandı.

Törgütü PKK tarafından metropollere bombalı saldırı için gönderilen teröristlerin, bombalı saldırılar ile orman yangınları çıkarmak için hazırlık yaptıklarının belirlendiği öğrenildi.

Yakalanan teröristler B.K. ve M.E.F'nin sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Son Dakika PKK Haberleri


Üşümüş o minicik eller,

Her yerde al bayrağı 🇹🇷 arayan gözler,

Görür görmez gülümseyen yüzler,

Bize de zaten o gülümseme yeter.

#MSB #TSK #BarışPınarıBölgesi

Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi Roketsan ziyareti sırasında tesisi gezerek çalışmalara ilişkin bilgi aldı.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/2312020-76103
#MSB #HulusiAkar

Roketsan ziyaretinde konuşma yapan Bakan Akar, Yunanistan’ın gayri askeri statüdeki 16 adayı silahlandırdığını söyleyerek “Yunanistan’dan uluslararası hukuka, imzaladığı anlaşmalara ve iyi komşuluk ilişkilerine göre davranmasını bekliyoruz” dedi.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/2312020-76103