Mardin'de jokeyler Türk bayrağı için yarıştı

MARDİN (AA) – Mardin'de düzenlenen at yarışlarında jokeyler Türk bayrağı için kıyasıya yarıştı.

Valilik, görevlendirme yapılan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Mardin Rahvan Atları Kulubü'nün organizasyonunda Zınnar Arena Yarış Alanı'nda yapılan yarışlara 16 ilden 50 binici katıldı.

Farklı kategorilerde 5 saat süren ve ödül olarak Türk bayrağının verildiği yarışlarda jokeyler, kıyasıya mücadele etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, birçok ilden gelen yarışmacıların organizasyonla kentin tarihi mekanlarını gezme fırsatı bulduğunu söyledi.

Mardin Rahvan Atları Kulübü Başkanı Mehmet Emin Dündar da 7 kategoride düzenlenen yarışların Doğu ile Batı arasındaki kardeşliği pekiştirdiğini ve kültürel etkinliklerin insanları bir araya getirmede etkili olduğunu vurguladı.

En büyük ödülün Türk bayrağı olduğunu belirten Dündar, "Maddi olarak bir ödül peşinde değiliz. Ata sporunu bizden sonraki nesillere aktarmak için çaba sarf ediyoruz. Her bölgeden katılımcılar var. Bu yarışmamızın en büyük ödülü Türk bayrağıdır. Biz sadece bayrak için yarışırız." dedi.

Şampiyona sponsoru Tacettin Yertüm de kentin tanıtımı açısından güzel bir yarışma olduğunu söyledi.

Yarışmanın sonunda kategorilerinde dereceye girenlere ay yıldızlı bayrak ve ödülleri verildi.

  • Hipoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezine konaklama tesisi yapılacak
  • ESKİŞEHİR (AA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, tedavi için Eskişehir'in Mahmudiye ilçesindeki Hipoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezine gelen engelli ve gazilerin, konaklama tesisi bulunmadığı için aynı gün ayrılmak durumunda kaldığını belirterek, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) aracılığıyla merkez bünyesinde özel tesis kurarak burayı dünyaya açacaklarını bildirdi.
    Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Varank, Osmanlı

  • Attan düşen jokeyler yaralandı
  • – Adana Yeşiloba Hipodromundaki koşuda, attan düşen iki jokey yaralandı