Mardinli kadınlar sağlık için yürüdü

MARDİN (AA) – 'de kadınların katılımıyla sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi ile Mardin Gönül Elçileri iş birliğinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen kadınlar, Kasımiye Medresesi'ne kadar yürüdü.

Yürüyüşe Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman da eşi Gülseren Yaman ile katıldı.

Vali Yaman, burada yaptığı konuşmada, etkinliklerin kente renk kattığını dile getirerek, şehirde yaşayan kadınların mutlu olmasını hedeflediklerini söyledi.

Mardinli kadınların sağlık alanında önemli bir vurgu yaptığını söyleyen Yaman, şunları kaydetti:

"Kadınlarımız, Mardinimizin tarih kokan sokaklarına renk kattı. Bu tür etkinlikler özellikle kadınlarımızda bilinç uyandırmak için önem arz etmektedir. Ayrıca yürüyüşümüz ilimize gelen ziyaretçilerin katılımlarıyla daha da anlam kazanmıştır. İlimizde sağladığımız huzur, bu tür aktivitelerin daha da artmasını sağlamıştır. Mardin'de vatandaşlarımıza nefes aldıracak programlara devam edeceğiz. Göreve geldiğimizde başladığımız çalışmalar artarak devam etmektedir. Bu durum vatandaşlarımızın da takdirini kazanmaktadır. Kısacası Mardin, vatandaşlarımızın istediği etkinlikleri gönüllerince yaşadığı bir şehir olmuştur."

Yürüyüşün ardından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

  • Belediyeden Mardinli çocuklar için “eğlence parkı”
  • MARDİN (AA) – İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesince çocuklar için oyun gruplarından oluşan "eğlence parkı" kuruldu.
    Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'na kurulan ve bir ay hizmet verecek parkta 5-14 yaş arası çocuklar trambolin, top havuzu, mini golf, tırmanma duvarının da yer aldığı 9 oyun parkurunda eğlenceli

  • Belediyeden Süryanilere bayram ziyareti
  • MARDİN (AA) – İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Doğuş Bayramı dolayısıyla Süryani vatandaşları evlerinde ziyaret etti.
    Mardin Büyükşehir Belediyesi, merkez Artuklu ile Derik, Yeşilli, Midyat, Savur ve Nusaybin ilçelerinde yaşayan Süryani vatandaşlarını evlerinde ziyaret ederek onlara çeşitli hediyeler verdi.
    Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, kentteki kardeşlik