Sal. Haz 18th, 2019

Marvel'in ilk Müslüman süper kahramanının dizisi veya filmi yapılacak

İSLAMABAD (AA) – ABD'li aktris Mindy Kaling, ünlü çizgi roman, animasyon ve süper kahraman filmleri yapımcısı Marvel'in Pakistanlı çizgi roman kahramanı Kamala Khan'ı, "Miss Marvel" olarak televizyon dizisi veya sinema filmine dönüştürmeyi planladığını söyledi.

MTV News'e konuşan Kaling, televizyon dizisi ya da sinema filmi olarak çekilmesi planlanan Pakistanlı karakterle ilgili Marvel yetkilileriyle görüşme yaptığını bildirdi.

Kendisi de Bangladeşli ve Hint bir aileden gelen Kaling, Marvel yetkililerinin Pakistanlı çizgi roman karakterini ekrana veya beyazperdeye taşımak istediklerini ve bu konuda görüş alışverişi yaptıklarını dile getirdi.

Kaling, 16 yaşında bir kız olan Kamala'nın adı duyulmamış bir oyuncu tarafından canlandırılmasının daha iyi olacağını ifade etti.

İlk defa 2013'te çizgi roman olarak yayımlanmaya başlayan hikayede ABD'nin New Jersey kentinde yaşayan 16 yaşındaki Pakistanlı Müslüman Kamala Khan'ın başından geçenler anlatılıyor. Hikayede Kamala'nın şekil değiştirme gibi insan üstü özellikleri bulunuyor.

Hindistan ve Pakistan'ın ayrıldığı 1947'de Kamala'nın ailesinin geldiği Mumbai'de yaşadıklarıyla başlayan çizgi romanın yaratıcıları arasında yine New Jersey'ye göçmüş Pakistanlı bir ailenin kızı olan Sana Aramat da yer alıyor.

Kamala, Marvel'in ilk Müslüman süper kahramanı olarak biliniyor.

 • “Kral Şakir” 11 Mayıs'ta vizyona girecek
 • İSTANBUL (AA) – Bir aslan ailesinin modern şehir hayatında geçen komik, eğlenceli ve maceralarla dolu hayatını anlatan "Kral Şakir" adlı animasyon film, 11 Mayıs'ta sinemaseverlerle buluşacak.
  Uluslararası bir çizgi film kanalının ilk yerli çizgi dizisi olan "Kral Şakir", "Koca Kafalar" ve "Fırıldak Ailesi" gibi ünlü animasyon projelerinin sahibi Varol Yaşaroğlu'nun karakter tasarımı ile beyazperdeye taşındı.
  BKM'nin yapımcılığını

 • “Kahraman Tavuk Uzayda” 14 Haziran'da vizyona girecek
 • İSTANBUL (AA) – Çizgi roman kahramanı ve arkadaş canlısı tavuk Condorito'nun ilk kez beyaz perdeye aktarıldığı "Kahraman Tavuk Uzayda" adlı film, 14 Haziran'da sinemaseverlerle buluşacak.
  Tavuk "Condorito" karakteri ve arkadaşlarının maceraları ilk kez Şilili karikatürist Rene Rios tarafından 1949 yılından itibaren günlük olarak çizilmeye başlandı.
  Uzun yıllar Latin Amerika'da popüler olan çizgi roman, Türkçe dublajlı olarak minik