Matil'de yeni başkan Mustafa Tecdelioğlu

– Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları’nın (Matil AŞ) yeni başkanı Mustafa Tecdelioğlu oldu

İSTANBUL (AA) – 'nin (ÇİB) Ar-Ge, inovasyon, teknoloji geliştirme, akredite laboratuvar hizmetleri, ürün uygunluk değerlendirmesi ile mesleki ve teknik eğitim alanlarında faaliyet göstermek üzere kurduğu Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları'nın (Matil AŞ) yeni başkanı Mustafa Tecdelioğlu oldu.

Matil AŞ'den yapılan açıklamaya göre, ÇİB Yönetim Kurulu Üyesi de olan Tecdelioğlu, görevi 'den devraldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) içinde faaliyet gösteren Matil'in bünyesinde dört adet laboratuvar bulunuyor. Mekanik test, kimya ve kömür analizleri, mikroyapı ve malzeme analiz, pilot ölçekli üretim labaratuvarında sektör için gerekli olan tüm testler yapılıyor.

Uluslararası sertifikasyon kuruluşu Cares tarafından onaylı olan Matil, Kalite Yönetim Sistemi'ni tüm personelin katkısıyla TS EN ISO/IEC 17025 standardı, müşteri şartları, yasal şartlar ve TÜRKAK rehberlerine uygun olarak etkin bir şekilde uyguluyor. Matil AŞ, yerli ve uluslararası birçok sertifikasyona sahip durumda.

Matil AŞ'den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Tecdelioğlu, "Çelik sektörünü hep beraber var gücümüzle iyi yerlere taşımak için çalışıyoruz. Matil AŞ de bu noktada birliğimizin hayata geçirdiği çok önemli bir yapı. Yapacağımız çalışmalarla, sektörümüzün uluslararası rekabette elini kuvvetlendirmeyi ve katma değerli yüksek ürün üretimine geçişi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz." ifadelerini kullandı.

  • “Çelik sektörünün değer bazındaki ihracatı 11,5 milyar dolara yükseldi”
  • İSTANBUL (AA) – Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB) Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, "2017 yılında Türkiye'nin miktar bazındaki çelik ihracatı, önceki yıla göre yüzde 7,7 artışla 17,8 milyon tona ulaşırken, sektörün değer bazındaki ihracatı, yüzde 26,4 artışla 11,5 milyar dolara yükseldi." dedi.
    ÇİB'in düzenlediği "Çelik İhracatının Yıldızları" törenine Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, Ekonomi

  • Türk çelik sektörü AB'den muafiyet istiyor
  • İSTANBUL (AA) – Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, ABD Başkanı Donald Trump'ın "Section 232" ile dünya ticaretinin dengesini bozduğunu belirterek, "AB ülkeleri nasıl ki 'Section 232' yasasından muaf tutulduysa Gümrük Birliği'nin bir parçası olarak Türkiye'nin de kapsam dışında bırakılmasını istiyoruz. Türkiye zaten ABD’nin öne sürdüğü tüm muafiyet kriterlerini karşılamaktadır." ifadelerini kullandı.
    Ekinci yaptığı